ההומופוביה היא החרפה, ועלינו לפרק אותה מהגיונה החברתי ולהיאבק בה באופן גלוי… היום הזה נועד להראות שהמלחמה נגד ההומופוביה היא לא רק של הקהילה הגאה, אלא גם נמצאת באחריותן המלאה של הרשויות הציבוריות ומבטאת את רצון החברה כולה… (לואי ז'ורז' טן, מייסד IDAHO)

הומופוביה היא שנאת חינם. שנאת האחר, משוללת יסוד וצידוק, המופנית לא רק כלפי להט"ב אלא לעתים קרובות גם כלפי הטרוסקסואלים אשר נתפסים כלהט"ב. ההומופוביה היא מכלול שלם של התנהגויות, אופני התייחסות, דרכי חשיבה סטריאוטיפיות, אלימות רגשית, מילולית ופיזית, דה לגיטימציה, דה הומניזציה וצורות שונות של אפליה גלויה וסמויה, המבוססים התייחסות לנטייה מינית ו/או זהות מגדרית.

מאבק בהומופוביה הוא חלק מהמאבק למען זכויות האדם והאנושיות באופן כולל. בעודנו נאבקים למען זכויותינו, חובה עלינו לזכור ולהזכיר כי אלה הן אינן זכויות יתר שאותן אנו דורשים רק לעצמו, אלא זכויות האדם הבסיסיות המגיעות לכל אישה ואיש. מטרת היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה, היא להיאבק על הזכות לחיים, לביטחון, לחירות, לחופש הביטוי, לחופש תעסוקה ולכבוד עצמי. צרכים אלה קודמים לכל דיון אחר, והם התנאי לקיומה של חברה דמוקרטית ובריאה.

קול קורא להשתתפות בהבנ"ה

הצטרפו אלינו למאבק בהומופוביה!

ב- 17 במאי, ביום הבינ"ל נגד הומופוביה, נזכיר לציבור ולנבחריו, כי מי שצריכים להתבייש הם השונאים. מי שצריכים להיענש הם המסיתים והפורעים. שאת ההומופוביה יש למגר מבתי הספר, מבתי הכנסת, ממגרשי הספורט, ממקומות העבודה וממסדרונות השלטון. שלא נשתוק ולא נחריש מול עוולות, חוסר צדק, שנאת חינם ודיכוי.

הצטרפו ליוזמת היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה!

ארגנו פעילות נגד הומופוביה וטרנספוביה, וספרו לנו על כך כדי שנוכל להוסיף אותה לרשימת אירועי הבנ"ה

נשמח לסייע ולייעץ, ולהעמיד לרשותכם את המשאבים והעזרים הקיימים ברשותנו.

>> חתמו על העצומה הבינ"ל נגד "טיפולי המרה" – טיפולים קטלניים.

>> עזרים שונים לפעילות

>> רעיונות והצעות לפעילויות

>> לוח אירועי הבנ"ה 2011 בישראל

פנו אלינו ונשמח ליצור עמכם קשר בהקדם.

מלאו את פרטיכם בטופס ושלחו אלינו, או צרו איתנו קשר במייל info@havana.org.il

שם
אימייל
מס' טלפון
תחום הפנייה
נושא הפנייה
נשמח לקבל פרטים נוספים מפורטים ככל האפשר
תווים למניעת ספאם
תווים למניעת ספאם