צמד המילים "אני הומו" יכול לעורר בי גאווה גדולה, וגם פחד. אני גאה בהיותי מי שאני, אני גאה בהיותי הומוסקסואל, אני גאה בזה שאני כזה, ואני ממש לא רוצה להסתיר את זה. אני מפחד מהתוצאות, אני מפחד ממה שאני יכול לגרום לעצמי. בעולם שבו המילה "הומו" היא קללה, דרך לפגוע ברגשותיו של האחר, לצאת מהארון זה לא דבר קל. בבית שבו המילה "הומו" היא מילה שלא אומרים, ואם אומרים זה רק בהקשר של גועל, או זלזול, זה מפחיד לחשוב על לצאת מהארון.

אני רוצה, אני באמת רוצה לקחת שלט גדול וללכת ולספר לכולם, אם לדבר הזה לא היו השלכות זה מה שבאמת הייתי עושה, אבל יש לכך השלכות. אני גדל עם זוג הורים הומופובים, בסביבה שגם היא נורא הומופובית. לפני כמה ימים שמעתי חבר לכיתה צועק מאחורי-"אני שונא הומואים אני כלכך שונא הומואים." למה?, למה לך לשנוא הומואים [הסיכוי שגבר הומו שפוי יתחיל איתך הם גם ככה נמוכים] מתוך עולם גדול ורחב של אפשריות, אנשים בוחרים פעם אחר פעם לשנוא הומואים, לאו דווקא לסביות, אבל הומואים זה בטוח. אולי זה נובע מפחד, והפחד מחוסר השכלה, ותפקידנו, תפקידי האישי הוא לעשות את המירב כדי אולי קצת לשנות את הסביבה שלי.

אני הומו. (צילום אילוסטרציה: twinkleboi)

אני הומו. (צילום אילוסטרציה: twinkleboi)

אני פועל כדי להביא את חוש"ן לבית הספר. לאלה שלא מכירים זהו ארגון של קהילת הלהט"ב בישראל ותפקידו העיקרי הוא הסברה, הסברה לאנשים שלא יודעים, או לא רוצים לדעת. אני מושך לעצמי אש, בתקופה שבה היה מצופה שאני אוריד פרופיל אני מושך לעצמי אש, הליחשושים סביבי גוברים, המבטים בי נהיים בוטים יותר ויותר, ופחות ופחות אנשים מנסים להחביא את העובדה שהם חושדים שאני הומו. אני נלחם את המאבק שלי למרות הכל ובזכות הכל, וכאן באה הגאווה שלי לידי ביטוי, אני נלחם ואני גאה, אומנם מהצד, אומנם לא בצורה ישירה אבל עדיין גאה במי שאני ובמה שאני, ומנסה לשרוד, מנסה לשנות לא את העולם אבל בהחלט אולי, אדם אחד.

אני חושב על לצאת מהארון, אני רוצה לספר, אני יודע מה ההשלכות. אני יודע שהסיכויים שיזרקו אותי מהבית הם גדולים, ואני יודע שיעשו לי גיהנום בבצפר, אבל אני לא רוצה להתחבא, אני לא רוצה לתת לאנשים להאמין שאני מתבייש במי שאני. אני רוצה להלחם, בצורה אחרת מזוית אחרת. אני רוצה שידעו שיש לי חבר, אני רוצה להיות בעל היכולת ללכת איתו יד ביד ברחוב, אני לא רוצה להתכחש לקיומו.

אז על במה חגיגית [ומפוקפקת] זאת, אני מבטיח לעשות את מירב המאמצים כדי לצאת מהארון עד סוף שנת הלימודים הזאת, יהיה המחיר אשר יהיה.

מתוך הבלוג "החיים בראי השירה"

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • יוזמה חדשה: ספר שיסייע ללהט"בים המתקשים עם נטייתם המיניתיוזמה חדשה: ספר שיסייע ללהט"בים המתקשים עם נטייתם המינית יוזמה חדשה לפרויקט שיסייע למתבגרים ובוגרים לקבל את נטיותיהם המיניות, ולהיווכח שלהיות הומו-לסבית-טרנס-בי זה לא סוף העולם, אלא רק תחילתו של מסע שיכול […]
  • סטיגמות ושנאה, דלק למכונת הרשעסטיגמות ושנאה, דלק למכונת הרשע אין לי מושג איך יכול נער לעמוד מול קבוצה גדולה ומאוחדת שמשפילה אותו בלי סוף, כמו החבורה שישבה באוטובוס בו עשיתי את דרכי הביתה. כעת צפים ועולים לי ביתר […]
  • אבא שלי הומופובאבא שלי הומופוב הומופוביה קיימת בעולם, כולם מודעים לזה. גם אני ידעתי, אבל אף פעם לא חשבתי שאמצא את התופעה המגעילה הזאת כל כך קרוב אליי... יָלְדָה קְטַנָּה אַחַת מגלה […]