ארגון "כמוך" מקבל על עצמו את תפיסות העולם הדכאניות והומופוביות של החברה הדתית, ומכנה עצמו "ארגון הומואים". תמיכתו בטיפולי המרה וב"עידוד קשרים הטרוסקסואליים כנים" חושפת את פניו האמיתיות

גמילות חסדים או דיכוי חסידים? טיפולי המרה להומואים דתיים

גמילות חסדים או דיכוי חסידים? טיפולי המרה להומואים דתיים

בחודשיים האחרונים מתחוללת מלחמת יהודים קטנה בחצר האחורית המשותפת לשתי קהילות – הגאה והדתית. זה התחיל בהתנערות פומבית של הרב יובל שרלו מארגון "חברותא", ארגון של הומואים ולסביות דתיים הגאים באמת במי שהם. ההודעה של הרב, אשר האשימה את חברי הארגון בסטייה מדרך ההלכה וחבירה לזרם הרפורמה, סיימה ירח דבש לא קצר בין ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה, לבין הומואים ולסביות אשר גילו אצלו אוזן קשבת הכרויה למצוקתם.

הרב שרלו קבע בעבר כי אסור לאדם לשקר לבן או בת זוגו לגבי נטיותיו המיניות, וזאת משום הניסיון המורה כי השקר הזה מהווה יסוד רעוע מאוד לבית היהודי. מכאן היתה קצרה הדרך לדיון על מקומם של הומואים ולסביות גלויים בקרב הקהילה הדתית. ואולם, הרב גילה ומצא כי לפחות במקרה של "חברותא" התפתחה "קצת יותר מדי" גאווה, והוא הביע זעזוע מכך שהעזו לצעוד במצעדי הגאווה השונים בארץ. לדבריו הקבוצה אף ארגנה מניין משותף, כדרכם של רפורמים.

קשרים הטרוסקסואליים כנים, שלא מתוך הסתרה ושקרים, השואפים לחיים לאורה של תורת ישראל

קשרים הטרוסקסואליים כנים והתנגדות למצעדי הגאווה

נטישת הרב את הקבוצה הובילה גם לפילוג, כאשר קבוצה של חברים פרשה והקימה את "כמוך", ארגון הדבק בהלכה האורתודוכסית, מתנגד למצעדי הגאווה ומעודד "קשרים הטרוסקסואליים כנים, שלא מתוך הסתרה ושקרים, השואפים לחיים לאורה של תורת ישראל."

מטרות אלו נראות תמוהות למדי עבור ארגון זכויות הומואים. ואולם, נראה כי הסעיף המבהיל ביותר הוא זה המתייחס באופן חיובי ל"טיפולי המרה". ארגון 'כמוך' מתגאה בכך שהקים קופת גמילות חסדים (גמ"ח) אשר כספיה משמשים למימון טיפולי המרה לחפצים בכך.

טיפולי המרה כלי למשטור דתי

'טיפולים' אלו, אשר מזה 30 שנה ארגוני הפסיכולוגים והפסיכיאטריים דוחים לחלוטין כבלתי אתיים ומסוכנים, מהווים את אחד הכלים המרכזיים למישטור המין של הומואים ולסביות בחברות דתיות ברחבי העולם. במרכזן מצויה לא רק ההנחה שהנטיה המינית היא נזילה וניתנת לשינוי באמצעות אילוף, אלא בעיקר, שהומוסקסואליות היא דבר פסול ושלילי שאותו יש לדחות ביחס לאחר וביחס לעצמך.

נכון יהיה לקבוע לפיכך, שארגון "כמוך" הוא לא ארגון הומואים, אלא ארגון הומופובי, אשר תחת להילחם בדעות הקדומות של החברה הדתית כלפי הומואים, ושל החברה הגאה כלפי דתיים, עוסק בסירוס עצמי ומקבל על עצמו את העמדות הפטרוניסטיות הדכאניות של אותם רבנים "מתקדמים" כמו הרב שרלו. הפעילות שלו לעידוד אותה התעללות נפשית המכונה "טיפולי המרה" היא חרפה וסכנה שיש להיאבק כדי לעצור אותה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • איך משפיעים?איך משפיעים? ההבדל הזה בין האפקטיביות של הפוליטיקה בארה"ב לבין ישראל משקף את ההבדל התהומי בין המדינות. ארה"ב, לטוב ולרע, היא מדינת חוק, ולכן פעילים מנסים לשנות חקיקה. […]
  • כואב הלב: מורן צפריר נפטרה בדרך לאוניברסיטהכואב הלב: מורן צפריר נפטרה בדרך לאוניברסיטה מורן צפריר ז"ל, סטודנטית טרנסג’נדרית בחוג למדעי המחשב, לקתה בדום לב באוניברסיטה בדרכה לקבלת התואר השני * תחרות העבודות האקדמיות לציון הבנ"ה מוקדשת […]
  • לשון הרע והומואים אמיתייםלשון הרע והומואים אמיתיים בית המשפט מוטרד במיוחד מפרסומים מהם עשוי להשתמע שאדם אינו סטרייט. ניתוח פסק דין שניתן בעקבות תצלום שהופיע […]