השחקן רנדי האריסון ("הכי גאים שיש") הגיע לישראל ביום ראשון וישהה כאן כשבוע, בו ישתתף באירועים שונים לציון היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה.

הטלוויזיה החברתית, גוף תקשורת אזרחי עצמאי לקידום סדר יום חברתי בישראל, מלווה את האריסון ומסקרת את ביקורו בישראל. אתמול (שני), הגיע האריסון לירושלים לכנסת ובערב השתתף באירוע של הבית הפתוח.

האריסון התארח בכנסת אצל ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) וח"כ נינו אבסדזה (קדימה), שיכריזו הערב (שלישי) על הקמת השדולה בכנסת למען המאבק בהומופוביה.

צפו בסיקור הוידאו של הטלוויזיה החברתית:

במהלך הביקור אמר הורוביץ כי "הגורם המרכזי שחוסם את ההתקדמות בחקיקה ולשיוויון זכויות מלא – זה הממסד החרדי הדתי הקיצוני. אני חש סלידה לנוכח השימוש שעושים בדת כדי לפגוע בזכויות של אנשים. זה דבר שלא צריך לעבור, ואנחנו לוחמים בו".

הריסון אמר כי "הרבה אנשים דיברו על איך זה לגדול בעיר קטנה וכשהם ראו את הסדרה הם הבינו שהם יכולים לצאת, שיש חיים אחרים, ושיש עוד אפשרויות מעבר למה שסיפרו להם."

הורוביץ הוסיף כי "להילחם בהומופוביה, זה תמיד הנושא. איך אפשר לקדם חינוך לסובלנות, איך אפשר לקבל את האחר ואת השונה וילדים צריכים לשמוע על זה. כשאני נפגש עם ילדים ואני אומר להם, 'תקשיבו, אני הומו', הם עונים לי  'באמת? אתה לא נראה כמו הומו', ואני שואל אותם 'איך אני אמור להיראות?' יש להם תמונה מעוותת".

* רנדי האריסון ישתתף הערב (שלישי) באירוע הבנ"ה במרכז במרכז הגאה, גן מאיר בתל אביב.

> הבנ"ה 2011: יום אחד שהוא פריצת דרך לשנה שלמה

> ערוץ היוטיוב של הטלוויזיה החברתית

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך