בעקבות התעלמות המשטרה מתקיפה על רקע נטייה מינית בגן מאיר, פנה ח"כ ניצן הורוביץ למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בבקשה להתערב ולטפל בשורת המקרים שאירעו לאחרונה. "איש לא היה רוצה שבהיעדר כל פעולה מצד המשטרה, ייאלצו אנשים להדוף את ההתקפות הללו בעצמם", כתב הורוביץ למפכ"ל

בעקבות התעלמות המשטרה מתקיפה על רקע נטייה מינית בגן מאיר, פנה ח"כ ניצן הורוביץ למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בבקשה להתערב ולטפל בשורת המקרים שאירעו לאחרונה, תוך שהוא מדגיש את אוזלת ידה של המשטרה אל מול תקיפות כנגד ההקהילה הגאה.

ח''כ ניצן הורוביץ, עצרת זיכרון במלאת שנה לרצח בברנוער. צילום: מאור ברזני

"הזכות הבסיסית של אדם היא להגן על עצמו". בתמונה: ח''כ הורוביץ בעצרת זיכרון לרצח בברנוער

"מכובדי המפכ"ל", כותב הורוביץ בפתח דבריו, "אני מבקש את התערבותך בבירור וטיפול בשורת מקרים אותם אני רואה בחומרה רבה, במיוחד לנוכח התעלמות המשטרה. בלשכתי התקבלו פניות על חבורת נערים אשר תקפו באלימות קשה הומואים באזור גן מאיר בת"א, שם נמצא "המרכז הגאה" של עיריית ת"א. חשוב לציין כי אותה חבורה הגיעה למקום מספר פעמים. למיטב ידיעתי, הוגשו תלונות בנושא בתחנת דיזינגוף, אך למתלוננים נאמר כי מדיניות המשטרה היא להימנע בטיפול בנושא בשל גילם הצעיר של התוקפים…"

"ביטחונם של אנשים איננו הפקר"

הורוביץ מוסיף, כי תקיפה על רקע נטייה מינית היא פשע שנאה וכי לאנשים שהותקפו נגרמו חבלות חמורות. "המשטרה חייבת להגן על חירותו של כל אדם ולשמור על המרחב הציבורי כמרחב חופשי. חומרה מיוחדת נובעת מהעובדה שההתקפות אירעו בקרבת "המרכז הגאה" אליו מגיעים רבים מבני הקהילה הגאה לצורך פעולות חברתיות וקהילתיות."

בדבריו מתייחס הורוביץ גם לרצח בברנוער, שארע לפני כשנתיים וחצי וטרם פוענח ומוסיף כי יש בהתקפות אלה משום פגיעה ואיום על הקהילה הגאה כולה. "אינני צריך להזכיר", כותב הורוביץ למפכ"ל, "משום שאני משוכנע שאתה יודע היטב, שעל הקהילה מעיב צל כבד בעקבות הרצח בברנוער שטרם פוענח, ושאגב אירע לא הרחק משם, גם כן במועדון קהילתי."

בסוף דבריו מזהיר הורוביץ מפני לקיחת החוק לידיים בשל אוזלת ידה של המשטרה וכותב כי "אבקשך להתערב בעניין ולהבטיח כי ההתקפות הללו ייפסקו. ביטחונם של אנשים איננו הפקר, והזכות הבסיסית של אדם היא להגן על עצמו. אני משוכנע שאיש, בוודאי לא במשטרת ישראל, לא היה רוצה שבהיעדר כל פעולה מצד המשטרה, ייאלצו אנשים להדוף את ההתקפות הללו בעצמם."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך