ראש ממשלת קונגו, אג'יבה ימפייה, הגיש לפרלמנט בקינשסה, הצעת חוק האוסרת על קיום יחסים הומוסקסואליים. קונגו, אשר נקראה זאיר עד שנת 1997, הינה המדינה השלישית בגודלה באפריקה (2.25 מיליון קמ"ר) והרביעית בגודל אוכלוסייתה (71 מיליון תושבים). בקונגו אין כיום חוק האוסר על פרקטיקות מיניות הומוסקסואליות, אולם המערכת הפוליטית מושפעת מאוד מהדיון הציבורי בנושא במדינות אפריקאיות שכנות, ובראשן אוגנדה.

בעוד שבמרבית מדינות העולם היחס ללהט"ב הולך ומשתפר, במספר מדינות באפריקה מתקיים תהליך הפוך של קרימינליזציה של יחסים חד מיניים ורדיפה גוברת הומואים ולסביות.
במהלך השנה האחרונה מתקיים באוגנדה הליך חקיקה להטלת עונש מוות על הומואים ולסביות, ועונשי מאסר על מי שיבקשו לסייע להם ולייצג אותם. החקיקה נבלמה עד כה בלחץ המדינות המערב התורמות לאוגנדה, ואולם התברר כי ארגוני שטנה הומופוביים אמריקאיים פועלים מאחורי הקלעים במטרה לקדם את החוק.
בינתיים עצם העיסוק הציבורי בחוק הביא לגל אלימות ורציחות של הומואים במדינה.

בחודש יוני האחרון, הסתיימה במאלאווי באקורדים צורמים פרשת משפטם של בני זוג שקיימו טקס אירוסין בנוכחות קהל חברים. לאחר שנדונו למאסר ממושך, הם זכו לחנינה נשיאותית בתנאי שייפרדו ו"יתקנו את דרכיהם".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה