ארגונים הומופוביים בארה"ב זועמים על הכללתם ברשימת קבוצות השנאה.

המועצה לחקר המשפחה (Family Research Council) והארגון הלאומי לנישואים (National Organization for Marriage) הוגדרו ע"י המרכז הדרומי לחוק ועוני (Southern Poverty Law Centre), הפועל למען זכויות אזרח, כשתיים מתוך 18 קבוצות, אשר עושות דמוניזציה לאוכלוסית הלהט"בים ומקדמות לגביה תפיסות שגויות.

טוני פרקינס, נשיא המועצה לחקר המשפחה, האשים את המרכז הדרומי בהוצאת דיבה וטען שקבוצתו תמיד פעלה "בחמלה". הוא כינה את הרשימה "קמפיין השמצה מכוון ומתוזמן" והוסיף, כי "המועצה תמשיך להגן על הנישואים ועל המשפחה כבסיס החברה שלנו ולא תקבל את הנסיונות להשתיק את האמונות הנוצריות והיהודיות, אשר מליוני אמריקאים מחזיקים בהן. אנו קוראים למרכז הדרומי להתנצל על מתקפתם המשמיצה ועל נסיונם לבצע רצח אופי".

שימו סוף לשנאה (-Marlith-)
סוף השנאה. (-Marlith-)

לדברי המרכז הדרומי טים דיילי ופיטר ספריג, שותפי מחקר בכירים במועצה לחקר המשפחה, טענו שהומוסקסואליות מקושרת לפדופיליה ושספריג אמר ב- 2008 שצריכות להיות "סנקציות פליליות על התנהגות הומוסקסואלית".

מהארגון השני ברשימה, הארגון הלאומי לנישואים, נמסר שהמרכז הדרומי מנסה להשוות את המתנגדים לנישואי גייז לגזענים. בריאן בראון, נשיא הארגון, אמר לוושינגטון פוסט: "מדובר בהגנה על (מוסד) הנישואים. לא מדובר כאן על להיות אנטי כלפי אף אחד". הוא הוסיף כי, "כל הרעיון הזה, שאלו המצדדים בנישואים מסורתיים הם מלאי שנאה, הוא טעות. המרכז הדרומי מנסה להפוך אותם ל(קבוצות) שוליים, לפחיד אנשים מפניהם (…) ואיכשהו להשוות אותם ל- KKK".

בשנה שעברה לעגו מבקרים לארגון הלאומי לנישואים, לאחר שהאחרון הפיק סרטון, שטען שנישואי גייז יפגעו בזכויות האנשים ובסגנון חייהם. הקבוצה הואשמה בהפצת "תפיסות מגוחכות" ע"י תועמלנים מטעם קבוצות לזכויות להט"ב.

פרשת המטיף ונער הליווי

בתחילת השנה נקשר שמו של אחד ממייסדי המועצה לחקר המשפחה בפרשה שהביכה קשות את הארגון. ג'ורג' ריקרס, פסיכולוג ילדים, כומר, שדלן פוליטי וממובילי המערכה נגד זכויות להט"ב, צולם בשדה התעופה של מיאמי בחברתו של נער ליווי כבן 20 בשם ג'ו-באני רומן, המכונה "לוסיאן". ריקרס ניסה להסביר כי המדובר במלווה שנשכר כדי לסייע לו בסחיבת המזוודות בעקבות ניתוח שעבר, ושרק במהלך הנסיעה נודע לו שלוסיאן עוסק בזנות. רומן, לעומת זאת, הבהיר שלא רק סחב מזוודות, אלא אף העניק לריקרס בכל לילה עיסויים בעירום, בפלג הגוף התחתון, ושריקרס הגיע אליו דרך אתר rentboy.com. בעקבות הפרשה סולק ריקרס מהארגון, שכאמור, הוא נמנה על שורות מייסדיו.

בחודש יוני התברר כי הארגון מעורב גם בניסיונות לטרפד גינוי של הקונגרס את הכוונה של ממשלת אוגנדה לחוקק עונש מוות להומואים ולסביות.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה