תגובות לחשיפת אתר הבנ"ה בדבר ההתייחסות הסטראוטיפית כלפי הומואים וחולי איידס, בתרגיל בסטטיסטיקה לתלמידי שנה א' במכללת רופין, שהציג לפותר נתונים לפיהם 75% מאוכלוסיית ההומואים חולה באיידס:

מהוועד למלחמה באיידס נמסר כי: "מדובר בעניין מביך ומבזה, בעיקר את המוסד בו מועבר הקורס. אנו מקווים כי הם יתקנו את הטעות בהקדם ובעתיד יקפידו על טרמינולוגיה שלא תחשוף אותם ללעג ציבורי".

אגודת הלהט"ב שיגרה מכתב חריף לנשיאת מכללת רופין ולדיקן הפקולטה למדעי החברה והניהול:

"ברצוננו להביע בפניכם את מחאתנו החריפה על עצם הצגת השאלה, על ניסוחה ועל המשמעויות הגלומות בשאלה זאת. השאלה יוצרת חיבור מעוות בין קבוצת אוכלוסיה מוגדרת לבין מחלה, חיבור שגוי במהותו, המספרים המוזכרים בשאלה מעוותים את המציאות ומראים על בורות ודעות קדומות כלפי קבוצה המהווה כ- 10% מאכלוסיה האנושית ומהווה חלק אינטגרלי מהמגוון האנושי המרכיב כל חברה אנושית. השימוש במושגים "חולי אידס" גם הוא שגוי ומצביע הן על בורות והן על דיעות קדומות. המסרים המוטמעים בשאלות אינם מעודדים פתיחות וקבלת השונה בסביבה אקדמית האמורה להיות דוקא מובילה תפיסות חברתיות מתקדמות.

"השאלה כולה משקפת עמדות שאין מקומם בין כותלי מוסד אקדמי, בודאי מוסד המתמחה במדעי החברה. אנו מבקשים כי תאתרו את האחראי על ניסוח שאלות אלה ותעמידו אותו על חומרת הדברים. כמו כן אנו מבקשים להפגש איתכם על מנת לדון בפעילות להט"בית בתוך כתלי הקמפוס, הן בקרב הסגל האקדמי והן בקרב הסטודנטים, פעילות אשר תקדם את קבלת השונה ותמנע התבטאויות חמורות שכאלה בעתיד."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה