טרנספובעה. צילום: cc-by-melissa.meisterלבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוגשה לאחרונה תביעה בגובה 100 אלף שקלים מצד אישה טרנסקסואלית העוברת תהליך שינוי מין, הטוענת שאולצה לעזוב את מקום עבודתה במסעדה בתל אביב, כיוון שמעסיקיה דרשו שתמשיך להופיע לעבודה לבושה כגבר.

על פי התביעה, אמרה לה מנהלת המטבח שהיא מכבדת את התהליך שהיא עוברת, אך הופעתה החיצונית כאישה "מצחיקה" ואינה מכובדת, לכן איימו עליה בפיטורים, אם תמשיך להופיע לעבודה כאישה.

"בחוקקו את חוק שוויון הזדמנויות בעבודה התכוון המחוקק לאסור כל סוג של אפליה על רקע מין, לרבות אפליה על רקע היותו של אדם טרנסקסואל", נכתב בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד דורי ספיבק מהתוכנית לזכויות אדם בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. "אדם העובר תהליך כפי שעוברת התובעת נמצא במצב שברירי במיוחד. עדיין הוא חסר כישורים חברתיים של מגדר היעד, הופעתו אינה משדרת בטבעיות את זהותו המגדרית, דימויו העצמי נפגם קשות עקב נוכחותם של סממנים מגדריים של המגדר המקורי, שהם בבחינת מעמסה בלתי נסבלת, רוחו נתונה לזעזועים ותנודות חריפים עקב תגובות הסביבה, ובטחונו העצמי ירוד. מדובר במסע קשה ומסוכן המצריך תעצומות נפש אדירות, והיוצאים אליו זקוקים לכל תמיכה ואמפתיה אפשריות".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: וואלה. » לידיעה המלאה)