עוד בילדות הרגיש רב"ט ע' שהטבע פישל איתו: שבמקום להיוולד כבן – הוא הגיע לעולם בגוף של בת. אז הוא בכה כשהלבישו אותו בשמלה, שיחק בהפסקות בכדורגל ודאג לטשטש כל סממן נשי. עכשיו, אחרי מסע ארוך שעבר עם עצמו, ע' כבר מבקש מהסביבה לפנות אליו בלשון זכר

טרנסג'נדר הולך לאיבוד במחנה

טרנסג'נדר הולך לאיבוד במחנה

בבית–קפה בירושלים, רגע לפני הריאיון, רב"ט ע' מזמין שוקו. הוא מגיש למוכר שטר של עשרים שקלים, ומקבל בתמורה את הספל החם. "קחי, הנה העודף שלךְ", אומר המוכר ומניח על הדלפק את ערימת המטבעות.

"העודף שלךָ", מתקן אותו ע' בלי למצמץ.

המוכר מרים את עיניו, בוחן לרגע את הדמות הנשקפת מולו, וחוזר להתעסק בקופה. שלךְ או שלךָ, זה לא ממש מעניין אותו. "עוד מישהו רוצה להזמין?"

ע' מתרחק ומתיישב לצד אחד השולחנות, שוקע בתוך הבגדים הרחבים שלו ומחכה שהשוקו יתקרר. עבור כל אלה שמביטים עליו עכשיו בחצי עין מהשולחנות הסמוכים הוא אולי נראה כמו בחורה, אבל מבחינתו זו טעות. הוא מבקש שנתייחס אליו כזכר בכתבה הזאת, וממהר להבהיר שבעוד כמה שנים, אחרי שיעבור ניתוחים לשינוי מין, כבר לא יהיה יותר מקום לספקות באשר למינו. "חשוב לי להטמיע באנשים שאני גבר – אפילו אם כנראה לא אפגוש אותם יותר בחיים", הוא אומר. "המוֹכר הזה הוא אולי לא מישהו חשוב, אבל זו אינטראקציה שמתקיימת עכשיו, ולכן זה משמעותי עבורי".

אבל ההערה שלך כלפי המוכר רלוונטית לכמה דקות. שווה לך בכלל להעיר אותה?

"כן, כי אלה הכמה דקות היחידות שיש לי. כשאני בבסיס, אני חוזר להיות בחורה".

למאמר המלא באתר במחנה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה