ב-1 באוגוסט 2009 נהרגו ניר כץ וליז טרובישי, ו-11 אחרים נפצעו, כשאדם חמוש נכנס לברנוער בתל אביב, וירה בנערים ובמדריכים שהיו במועדון. כמעט שנתיים עברו והרוצח טרם נתפס. איילה כץ, אמא של ניר כץ ז"ל, מעדיפה להעביר מסרים של טוב ואהבה ולא לדרוש נקמה, אבל הנערים והמדריכים שניצלו עדיין מפחדים מכל דמות שעוברת ברחוב. העיקר שהשר לביטחון פנים ממשיך להודיע שהמשטרה מחכה למפגע בפינה.

ניר כץ וליז טרובישי ז"ל

ניר כץ וליז טרובישי ז"ל

צו איסור פרסום מוטל על פרטי הפרשה, שנחקרת ביחידה המרכזית של מרחב תל אביב, בסיוע השב"כ. "אני מאמין שהרצח יפוענח", אמר דודי כהן, מפכ"ל המשטרה.

שלושה חודשים אחרי הרצח נדמה היה שהפרשה פוענחה, כשיעקב טייטל נעצר בשכונת הר נוף בירושלים כשהוא תולה כרוזים שהיללו את הרוצח. "אחד מהאבירים הקדושים של ה', הדוב השחור, הרג שני סדומאים והציל את העם הקדוש שלנו מחרון אף ה'", נכתב בכרוז. טייטל הודה ברצח אולם לא הכיר את הפרטים המוכמנים מזירת הרצח והמשטרה הגיעה למסקנה כי הוא אינו הרוצח. לפני כחצי שנה המשטרה הודיעה שמספרם של החשודים צומצם וכי היא קרובה לפענוח, אולם עד היום הרוצח לא נתפס.

שאול גנון, המייסד והמנהל של המועדון מיומו הראשון, אומר שמאז הרצח מספרם של בני הנוער המגיע לאירוע הושלש. "לפני הרצח הגיעו לכאן בכל מוצאי שבת כ-25 בני נוער, היום מגיעים כ-80".

"האירוע לא נחשב לפיגוע טרור, הפצועים מקבלים סיוע מביטוח לאומי שמכסה רק אחוז זעום מהצרכים האמיתיים. גם בתוך הקהילה לא הצלחנו לאסוף תרומות. בשנה וחצי מאז הרצח אספנו רק 50 אלף שקל לתמיכה בפצועים".

איילה כץ, אמו של המדריך ניר כץ שנרצח באירוע, כבר חוותה שכול. ביולי 1990 נהרג רמי, בעלה, באסון צאלים א', שבו נהרגו חמישה חיילי מילואים מפגז צה"לי שנורה לעברת בטעות. "חשוב לסגור מעגל אבל המציאות לא תשתנה אם הרוצח ייתפס. צר לי שלא ידעתי את זה לפני 20 שנה, אבל לומדים. היום אני יודעת שתפיסת הרוצח לא תרגיע את הכאב. אני הרי לא אשים את החיים שלי על הולד עד שהרוצח ייתפס, זה יכול לקרות בעוד 20 שנה או בכלל אף פעם לא."

"מהרגע הראשון לא הייתה תחושה של נקמה. התחושה הייתה לקחת טוב ואהבה ולהעביר את הלאה עם הכאב הבלתי נתפס. מסר של אהבה הרבה יותר משמעותי מבחינתי מכל דבר אחר ואני מניחה שזה גם מה שניר היה רוצה. הוא היה רוצה שאנשים יבינו שחשוב יותר לא לשפוט אנשים על פי נטייה מינית יותר מאשר לראות את הרוצח נתפס".

> לכתבה המלאה ב-nrg

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה