משרד הפנים מסרב להעניק אזרחות ישראלית ותעודת עולה להומוסקסואל הנשוי ליהודי. בני הזוג, ג'ושוע גולדברג וביארדו אלוורז, אזרחים אמריקאים, עלו לארץ לפני כשבועיים. בהיותו יהודי, קיבל גולדברג עם נחיתתו תעודת זהות ישראלית ותעודת עולה, על פי חוק השבות. אלוורז לעומתו, נאלץ להפעיל לחץ רב על משרד הפנים, שבעקבותיו קיבל מעמד של תושב ארעי בלבד.

גולדברג ואלוורז התגוררו עד עתה בבולטימור במדינת מרילנד. הם חיים יחד כבר 11 שנה וב-2007 מיסדו את הקשר ונישאו בוונקובר שבקנדה, המאפשרת נישואים חד-מיניים גם למי שאינם אזרחים קנדים.

ב-2006 קבע בג"ץ בהרכב מורחב של שבעה שופטים כי על משרד הפנים לרשום במרשם האוכלוסין נישואים של זוגות חד-מיניים שנישאו כחוק במדינה אחרת. בעקבות פסיקה זו רשם משרד הפנים את גולדברג ואלוורז כנשואים עם בואם לארץ. על אף המשמעויות הנובעות מכך, סירב המשרד להעניק לאלוורז אזרחות ותעודת עולה.

מאחר שאין לאלוורז תעודת עולה נמנעת ממנו האפשרות לפתוח חשבון בנק משותף עם בן זוגו, המקבל סל קליטה. כמו כן, סירב הבנק להנפיק לו כרטיס אשראי. גם ניסיון לרכוש ביטוח בריאות בקופות החולים כשל. ואם לא די בכך, בהיעדר התעודה, התקשו בני הזוג להשתלב באחת מתוכניות הקליטה של הסוכנות היהודית במרכז הארץ.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)