קולות של מחאה בציבור הדתי-לאומי בעקבות הזמנתו של הזמר הראל סקעת להופיע באירוע הצדעה למתנדבות בשירות הלאומי. לטענת רבנים וחברי קהילה אחרים, לא ראוי שסקעת, הומוסקסואל מוצהר, ישתתף באירוע בשבוע הבא, המיועד להוקרת המתנדבות שרובן המכריע (80%) בנות דתיות.

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) מחה על ההופעה במכתב לשר הרשקוביץ. "נדהמתי לראות שמכל אמני ישראל, בחרו במשרדך את הראל סקעת להיות האמן האורח היחיד באירוע", כתב. "ללשכתי הגיעו פניות רבות של משרתים בשירות האזרחי לאומי, בהם בנות שירות דתיות, חרדים וסתם אזרחים, שאורח חייו האישי של הראל סקעת, המוחצן מעל כל במה, עומד בסתירה לעולם הערכים שלהם".

שר-שלום ג'רבי, מנכ"ל מינהלת השירות האזרחי לאומי, אמר כי שמע על המחאה, אך לא קיבל שום פניה רשמית בעניין. לדבריו, הנחה את הוועדה המארגנת את האירוע למצוא אמן שלא השתמט ועשה שירות צבאי או לאומי. כמו כן, הדגיש כי רק גבר יכול להופיע באירוע, כדי לכבד את המתנדבים החרדים.

"מעבר לזה אני לא צריך לבדוק שום דבר", הבהיר ג'רבי, "אנחנו בטח לא פוסלים אף אחד. אנחנו צריכים להתמקד בעיקר. אני לא מציע לאף אחד לפסול אדם או כזה או אחר, לא בגלל שהוא דתי, מתנחל, ערבי, או שיש לו נטיות כאלה ואחרות". הוא הדגיש כי אין בכוונתו לבטל את ההופעה.

 

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)