שיא האירוניה. זוג לסביות שטייל להנאתו יד ביד השבוע בתערוכה במוזיאון היהודי בסן פרנסיסקו, נדרש לחדול מגילוי החיבה. התערוכה שממנה נהנו השתיים מוקדשת לחייה ויצירתה של גרטרוד שטיין, אמנית לסבית ידועה.

על פי הדיווח ב"סן פרנסיסקו כרוניקל", מאבטח במוזיאון ניגש לבנות הזוג הצעירות ואמר להן שהן אינן רשאיות להחזיק ידיים במקום.

גרטרוד שטיין (צילום: ויקיפדיה)

גרטרוד שטיין (צילום: ויקיפדיה)

ג'יין לביקוב, שביקרה במוזיאון עם בן זוגה, הייתה עדה לאירוע המביך. "הן החזיקו ידיים והוא אמר להן שהן לא יכולות לעשות את זה במוזיאון". השתיים התווכחו וקהל קטן נאסף סביבן. הן התעקשו לדבר עם אחד האחראים במקום.

לביקוב סיפרה כי הצליחה להעלות חיוך על פניהם של הנאספים כאשר הצביעה על כך שהתערוכה בוחנת את "הפרסונה הציבורית, סגנון החיים ומערכות היחסים" של שטיין, שעסקה בכתיבתה גם במגדר וביחסים לסביים.

"האם מישהו רואה את האירוניה כאן?", שאלה לביקוב את הנוכחים.

מנהלת המוזיאון, קוני וולף, הבהירה כי המקום "דוגל במדיניות של אפס סובלנות כלפי כל גילוי של דעות קדומות או גזענות כלפי מבקרים או אנשי צוות". המוזיאון מסר כי אנשיו תומכים באופן פעיל בקהילה הגאה. כמו כן נמסר כי ראש מערך האבטחה במוזיאון התנצל בעל פה בפני השתיים וכי המאבטח, המועסק בחברה חיצונית פרטית, ייענש.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: YNET. » לידיעה המלאה)