התחתנו בגאווה: לראשונה בקובה נערך אתמול (שבת) טקס נישואין רשמי בין גבר, המזדהה כהומוסקסואל, לבין אשה טרנסג'נדרית. בני הזוג הקדישו את חתונתם לשליט המדינה לשעבר, פידל קסטרו, שציין אתמול את יום הולדתו ה-85. בתום הטקס, הפקיד שערך את החתונה איחל לשניים נישואין מאושרים, והשניים התעטפו בדגל הגאווה ונסעו ברחובות הוואנה הבירה. מדובר בהתקדמות משמעותית עבור הקהילה הגאה בקובה, שנישואין חד-מיניים עדיין אסורים בה.

מחוץ לבניין הממשל בהוואנה בו נישאו השניים התקבצו עשרות תומכים, עיתונאים וסקרנים, שלא הביעו התגדות לטקס התקדימי. הדבר מסמן שינוי בהלך הרוח בקובה, שבשנות ה-60 של המאה הקודמת הייתה שולחת הומוסקסואלים למחנות ריכוז בשל היותם "גורמים אנטי-מהפכניים".

את הברכה המשמעותית ביותר מסרה לזוג הטרי מריאלה קסטרו, בתו של פידל קסטרו, המובילה את המאבק למען שיוויון הזכויות של הקהילה הגאה בקובה. מריאלה קסטרו, העומדת בראש המכון הלאומי לחינוך מיני של קובה, לא נכחה בחתונה, אך מסרה באופן אישי את ברכתה לאסטרדה ואירייפה, עמה עבדה במכון הלאומי עד לאחרונה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: YNET. » לידיעה המלאה)