מייק המל, יו"ר אגודת הלהט"ב, הודיע על סיום תפקידו בסוף שנה זו. חבר הועד שי דויטש נבחר למחליפו.

הערב פרסם המל את המכתב הבא:

חברות וחברים שלום,

לפני כחודש התכנסה האסיפה הכללית של האגודה ובחרה בוועד מנהל חדש לאגודה. לשמחתי, נבחר ועד של פעילים באגודה, אנשים שהאגודה חשובה ויקרה להם. חברים שיתגייסו בכל מרצם לקדם את הקהילה והאגודה ולהתמודד עם האתגרים הרבים שעדיין מצפים לנו. אין כמו זמן זה על מנת להעביר את המקל במרוץ השליחים של ראשות ועד האגודה. אני גאה בכך שנפל בזכותי לשרת בתפקיד זה את הארגון הותיק ביותר בקהילה, להיכנס לנעליהם הגדולות של נורה גרינברג, אלון סטריקובסקי, איתי פנקס, הדר נמיר, איציק יושע, אבי סופר, מנחם שיזף ז"ל וקודמיהם, ואני שמח להעביר את השרביט לידיו של שי דויטש, ותיק חברי הועד, מקים סניף האגודה באילת ויוזם ומוביל פרויקט התיירות הגאה של האגודה. בחודשים הקרובים נעבוד זה לצד זה על מנת להעביר את התפקיד בצורה מסודרת ומאורגנת ובסוף השנה אפרוש סופית מראשות הועד ואשוב להיות חבר ועד מן המניין. ברצוני גם לברך את ענת סלומון על צירופה לוועד המנהל, זאת אחת מההחלטות הראשונות שוועד זה קיבל, ואולי הטובה שבהן. ענת, פעילה ותיקה בקהילה, מפיקת פסטיבל הסרטים הגאה TLVfest מנת הווסדו, פעילה בפורום הנשים, אשת תקשורת מנוסה, תהווה תוספת חשובה ונכבדה לוועד וכולי תקווה כי נוכחותה הפעילה תהפוך את האגודה לנגישה יותר לציבור הנשים בקהילה שלא זכה בשנים האחרונות לייצוג הולם בוועד.

המון נעשה באגודה בשנים אלה. לא אפרט כאן את הכל, אך נעשה המון.

לראשונה בתולדותיה, נכנסה האגודה לתהליך אירגוני מסודר שנועד הן לבחון את חזונה של האגודה והן לדון בדרכים לישם חזון זה במציאות. גובש חזון מעודכן, התקבלו החלטות על תוכנית אסטרטגית בה הושם דגש על עיבוי התשתיות האירגוניות בשנים 2011-2012 וחיזוק התשתית הכלכלית שלה על מנת להעצים ולחזק את חוסנה של האגודה.

התעמתנו עם טענות על חוסר המקצועיות שלנו, בנינו שירות פסיכו-סוציאלי שהולך וצובר לו שם של הארגון המקצועי ביותר והרציני ביותר בתחום בארץ. בית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב פונה ומבקש לשלוח לנו סטודנטים להתמחות. צה"ל מכיר בנו כגוף הטיפול היחידי שמתמחה בנושא הלהט"ב. ב1 באוגוסט קיימנו את יום העיון השנתי על שם ניר כץ וליז טרובישי ז"ל בו נטלו חלק כ60 עובדי רווחה בעיריית באר שבע שלרבים מהם הייתה זאת הפעם ראשונה שנחשפו לנושאים להטביים. אנחנו נטלים חלק ב3 ועדות היגוי מקצועית בנושאי הרווחה שאותן יזמנו ודחפנו. המקצועיות שלנו הביאה אותנו לשיתוף פעולה יחיד וראשון במינו עם משרד הרווחה, עם משרד הבריאות, עם הרשות להתמכרויות לאלכוהול וסמים. לא שכחנו את הצרכים שלנו פנימה והשירות הפסיכוסוציאלי תמך בתהליך למידה והעצמה של פרויקט ברק, תומך מקצועית בקו הסיוע "יש עם מי לדבר", תומך בפעילות הברנוער תומך בפעילויות החברתיות, כרגע רק בתל אביב, וזאת במקביל לעבודה טיפולית עם עשרות חברות וחברי קהילה.

בשמחה נענינו לפניית קבוצת מתנדבים והקמנו סניף חדש של האגודה בעמק יזרעאל, סניף אותו אנו מנסים לקדם ולפתח למרות העדר משאבים כספיים.

לראשונה בתולדות האגודה חשבנו קדימה, בראיה רב שנתית, חשבנו בגדול ובנינו פרויקטים רב שנתיים כמו פרויקט התיירות הגאה והשירות הפסיכו סוציאלי, לראשונה יצרנו אוירה של עשייה שאינה מתמקדת בפוליטיקה, בבחירות, במינוים ובתככים. התחלנו בבניית קשרים מקצועיים עם רשויות מקומיות, משרדי ממשלה תוך ייצוג הקהילה והצגת צרכיה ומאבק על זכותנו לקבל את השירותים הנחוצים לקהילה בזכות, כאזרחי המדינה, ולא רק בחסד.

היום, עם כינוסו של ועד יוזם, פעיל ומעורב שמוכן לקחת על עצמו את האחריות לארגון מפואר וגדול כמו האגודה אני מרגיש שאני מעביר את הגה ההנהגה לידיים בטוחות. יחד עם זאת אני חייב תודה לאלה שנשאו באחריות והיו שותפים לדרך, לנחישות לקדם את האגודה למרות כל הקשיים: ברק עטר ודני ווקס – מקימי סניף באר שבע של האגודה ומרכזי הפעילות המפוארת בסניף, למיקי כספי בצפון הרחוק שמחזיק על כתפיו את הנוכחות הלהט"בית היחידה בגליל. קורין שביט העמלה על הקמת הפעילות וקידומה בעמק יזרעאל, גזבר האגודה לשעבר עודד כצמן וגזבר האגודה הנוכחי גיל פלדשטיין וכמובן שי דויטש איתו עבדתי בשיתוף פעולה הדוק ופורה כל שנותי באגודה. זה גם הזמן לשוב להודות אישית לבר, שניהל את משרד האגודה בשנים האחרונות וחלקו בהצלחות האגודה בשנים אלה לא יסולא בפז.

כפי שהודעתי לוועד המנהל, אסיים את תפקידי בסוף שנה זאת. הועד השכיל לבחור בשי דויטש כיו"ר הועד הבא שיחליף אותי. הועד גם בחר בשי כסגן ומ"מ יו"ר עד סיום תפקידי, מינוי שיאפשר חפיפה מסודרת והעברת תפקיד מורכב זה ללא זעזועים. אני מאחל לשי הצלחה בתפקיד, ולכל הועד המשך עבודה פורייה בהובלת הארגון למילוי ייעודו – קידומה של קהילת הלהט"ב בכל הארץ ובכל תחום בו נדרשת מעורבותה של האגודה.

 

ולבסוף, ברצוני להודות לכל מאות המתנדבות והמתנדבים באגודה, אתם האגודה האמיתית, אתם הנושאים בעול העשייה היומיומית. מתנדבות ומתנדבי "יש עם מי לדבר – הקו הלבן", מדריכות ומדריכי הברנוער, החונכות החונכים והמורים בפרויקט ברק, הרכזים המשפטיים וצוות המשפטנים שמלווים אותם, פעילות ופעילי הסניפים בבאר שבע, "גאווה בגליל" ומקום גאה בעמק, המתנדבים במשרדי האגודה, אלה היושבים ומכינים קונדומים לחלוקה ופעילים במאבק למניעת הדבקויות באידס וכל שאר מתנדבי האגודה. ברצוני גם להודות לחברי הנושאים בתפקידים מקבילים בארגוני הקהילה האחרים, הבית הפתוח, הפורום החיפאי, ארגון הנוער וחושן ובראש בראשונה ליניב ויצמן וליובל אגרט על שיתוף הפעולה, על הנשיאה המשותפת באחריות, על העבודה המאומצת ולא פעם מתסכלת עבור הקהילה הגאה בארץ.

ברצוני לאחל לכולנו שנה טובה, מי ייתן ותהייה זאת שנה של גאווה בהישגי הקהילה הגאה, שנה של פעילות רחבה ופורייה, של מעורבות אישית ומחויבות קהילתית.

באהבה

מייק המל

יו"ר האגודה לזכויות הלהט"ב

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה