מספר זוגות נשואים זועמים על כך שלא יוכלו לגור במעונות, לאחר שבמוסד האקדמי החליטו להעניק להומוסקסואלים ול"ידועים בציבור" מעמד זהה לזה של נשואים. הטכניון: "לנושא הדיור אין כל קשר לנושא הזוגות ה'ידועים בציבור'"

תושב כרמיאל הלומד בטכניון שבחיפה פתח בימים האחרונים בצעדי מחאה, לאחר שגילה כי מספר סטודנטים לא יוכלו להתגורר במעונות של המוסד האקדמי בגלל קליטה של זוגות הומואים ושל "ידועים בציבור".

מתברר כי יותר מ-30 זוגות נשואים, שבהם אחד מבני הזוג לומד בטכניון, עלולים להתגורר באוהלים, מאחר ובמעונות הסטודנטים אין מקום פנוי עבורם

וזאת למרות שחלקם כבר התגוררו בשנה החולפת במעונות ועל אף שלחלק מהסטודנטים הם כבר הורים לתינוקות.

זעמם של הסטודנטים גבר כאשר הם גילו כי במעונות דווקא הסכימו לקלוט זוגות של הומואים ושל "ידועים בציבור". אלא שלא מדובר רק בזוגות של "ידועים בציבור" מזה עשרות שנים, אלא גם בסתם סטודנטים וסטודנטיות שלהם יש חבר או חברה ושתמורת 14 שקלים בלבד, הם יכולים לקבל מפרקליט אגודת הסטודנטים אישור כי הם "ידועים בציבור". מתברר כי בטכניון החליטו להסתפק באקט פורמלי זה, הגם שהוא בא בפועל על חשבון זוגות שנשואים מספר שנים.

 

הסטודנטים לא הסתפקו בפתיחה של דף הפייסבוק ולפני מספר ימים הם גם ערכו הפגנה שקטה מול משרדי מעונות הסטודנטים, בהם הונפו שלטים שעליהם נכתב "גם לנשואים בטכניון מגיע צדק חברתי". במהלך ההפגנה הסטודנטים הדתיים גילו שיש אפילו ארבעה סטודנטים חילוניים שנישאו לאחרונה וגם להם לא נמצא מקום פנוי במעונות, בעקבות קבלת למעונות של הומואים וידועים בציבור.

לפני מספר ימים גם נערכה פגישה בין בכירי בטכניון ובין נציגי הסטודנטים. הצעירים טענו במפגש כי לפני מספר חודשים נחנך מעון סטודנטים המיועד למשפחות סגל זוטר ותואר שני ובו יש כ-200 דירות, שחלקן עדיין פנויות, מכיוון שחלק מהמשפחות שלהן מיועדות הדירות, כלל לא רוצות לגור במקום ולכן עלול להיות מצב יישארו דירות ריקות.

בפגישה אמרו נציגי הטכניון כי הם ימצאו פתרון לזוגות הנשואים שלהם יש ילדים, אולם הם אינם מתכוונים לסגת מעמדתם העקרונית המכירה גם בזוגות של ידועים בציבור שנרשמו תמורת 14 שקלים ולא רק בזוגות נשואים שפנו לקבל הכרה כזוג נשוי ממשרד הפנים.

עמוס לבב, דובר הטכניון, מסר בתגובה: "לנושא הדיור אין כל קשר לנושא הזוגות ה'ידועים בציבור'". ראוי להבהיר כי דובר הטכניון סירב להגיב בעל פה או בכתב, לגופן של הטענות וגם סירב להשיב האם בכוונת הטכניון להעביר לידי משרד הפנים את רשימת ה"ידועים בציבור", מה שעלול לרבים מהם לסגת מההצהרה, מכיוון שצעד זה עלול לגרור דרישה של הרבנות הראשית לחייב אותם בגט לאחר שהם ייפרדו.

יצוין, כי שר המדע, הפרופ' דניאל הרשקוביץ, תושב חיפה שעד לתפקידו האחרון הרצה בטכניון, בחר שלא לחשוף את עמדתו בסוגיה ומסר בתגובה כי הוא פנה להנהלת הטכניון וכי הוא יגבש את עמדתו רק לאחר שהם ישיבו לו.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: mynet. » לידיעה המלאה)