משה וגל זוג כבר חמש שנים, וכעת החליטו להקים יחד משפחה. כשהבינו שהפונדקאות לזוגות חד-מיניים אסורה בישראל והנושא מדשדש בוועדות הכנסת – החליטו להעלות את המודעות לעניין באמצעות סרטון ביוטיוב. ויש גם עצומה

מחאת הזוגות החד-מיניים מגיעה לרשת: למרות נטל כלכלי כבד, לא מעט זוגות הזקוקים לאם פונדקאית בוחרים לעשות זאת בחו"ל ולא בארץ – וביניהם נמצאים זוגות חד-מיניים רבים, הנאלצים לפנות למדינות מתפתחות כדי להגשים את חלומם להקים משפחה. זאת משום שחוק הפונדקאות בישראל קובע שקובע שעל המבקשים להיעזר בשירותי פונדקאות להיות "איש ואישה שהם בני זוג".

…אתמול (א') הרימו את הכפפה גם בני הזוג משה לניאדו וגל פלג, בני 35 מתל אביב, שמימנו מכיסם הפרטי ובעזרת חברים הפקת סרטון להעלאת המודעות למאבק, ופרסמו אותו ביוטיוב. בסרטון מופיעה הסיסמה "אל תיתנו לאף אחד לקחת לכם את החלום", ובסופו קריאה להצטרף לעצומה "פונדקאות להומואים בישראל".

…"אנחנו רוצים ויכולים להיות הורים נהדרים, אבל ככל שחקרנו והתעמקנו באפשרויות שעומדות לפנינו, הבנו שהאופציות די מוגבלות. הדרך היחידה היא לעשות את זה בחו"ל, בתהליך מסורבל ויקר ובתנאי תברואה של מדינות עולם שלישי. במקום להמשיך לקטר, החלטנו לעשות משהו להעלאת המודעות, כדי לאפשר פונדקאות להומואים בישראל".

העצומה נמצאת כאמור ברשת פחות מ-24 שעות, וכבר התווספו לה למעלה מאלף חתימות של תומכים, המאמינים כמוהם שהגיע הזמן לשנות את החוק.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: YNET. » לידיעה המלאה)