ברט ראטנר, במאי הסרט "מיליארד סיבות לשוד" שנבחר להפיק את טקס האוסקר הקרוב, התפטר מתפקידו בעקבות לחץ מצד האקדמיה. הסיבה: הוא אומר בראיון ש"חזרות זה להומאים" והתרברב בהרגליו המיניים.

ברט ראטהנר. צילום: cc-by David Shankbone

ברט ראטנר. צילום: cc-by David Shankbone

ראטנר, שנבחר לאחרונה להפיק את טקס האוסקר ה-84 ובחר באדי מרפי כמנחה, הכניס את עצמו לצרות כבר בשבוע שעבר. במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר הקרנת סרטו, העיר ראטנר ש"חזרות זה להומואים", כשהוא משתמש במילה "Fags". ההערה לא התקבלה בעין יפה על ידי חברי האקדמיה, והוא התנצל זמן קצר לאחר מכן.

לאחר התפטרותו, הוציא ראטנר מכתב פתוח בו הצהיר: "בימים שחלפו קיבלתי תגובות רבות מאנשים שאני מעריך בתעשייה, שהביעו בפני את הזעם והאכזבה שהם חשים בשל הערות פוגעניות וטיפשיות שהשמעתי. עד כמה שהימים האחרונים היו קשים עבורי, הם מתגמדים לעומת הקושי עימו מתמודדים גברים ונשים שנפלו קורבן להערות מעליבות מהסוג שהשמעתי בטיפשותי, או להומואים, לסביות וטרנסג'נדרים שסובלים מאי שוויון שפשה בעולמנו כמגפה. חברים רבים בתעשייה משתייכים לקבוצות האוכלוסייה הזו, וכואב לי לחשוב שפגעתי בהם. ועבור מי שההתנצלויות שלי לא היו די עבורו, אנא דעו שבשבועות הקרובים אעשה כל שביכולתי כדי לתקן את העוול שיצרתי"

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: ynet. » לידיעה המלאה)