תלמיד הומו שמע את ההערה וביקש מהמורה להתנצל – אך התנצלות לא ניתנה. רק ב-60 בתי ספר בארץ מתקיימת השנה פעילות חינוכית על נטייה מינית

תלמיד הומו בבית ספר אורט, בעיר אריאל בגדה המערבית, ששמע מורה שלו למתמטיקה אומרת לכיתה שלה ש"היא אישית לא סובלת הומאים", ביקש ממנה בתום השיעור להתנצל וקיבל הבטחה מהמורה לדבר על זה בכיתה, אבל התנצלות לא ניתנה לבסוף. מרשת אורט נמסר בתגובה שהעניין ייבדק ואם תידרש התנצלות היא תינתן.

 

"זה התחיל כמו עוד אחד מאותם דיונים מזעזעים על הומואים בכיתה: ישבתי בשיעור מתמטיקה והקשבתי למה שהתפתח בצד השני של החדר. מדי פעם נזרקו לאוויר הערות כמו 'רק הומואים עושים שנת שירות', 'הומואים לא עושים צבא' ו'כל מי שמדריך הוא הומו'. אני רגיל לשמוע את השטויות האלה ולכן בחרתי לשתוק, עד ששמעתי את המורה מתערבת בדיון: 'אני אישית לא סובלת הומואים', היא הצהירה וסיכמה את הדיון".

ס', תלמיד מכיתה י"ב בבית הספר אורט יובלי אריאל, בעיר אריאל, יצא מהארון לפני כחצי שנה. "ישבתי בכיתה המום: "פשוט התחלחלתי לשמוע דמות שאמורה להיות אשת חינוך, שאמורה לעזור לי לגבש את הזהות שלי, נותנת לגיטימציה להומופוביה".

"בסוף השיעור", ממשיך ס', "ניגשתי אליה ואמרתי לה מה שישב לי על הלב, שהיא שותפה לגידול בני נוער שמתחנכים על שנאה של הקהילה, אבל היא אמרה שזו דעתה וזכותה להתבטא ולומר את מה שהיא חושבת. ביקשתי ממנה להתנצל לפני הכיתה כולה ואחרי שיחה ארוכה היא אמרה שתדבר על זה בשיעור הבא".

 

אתמול בא ס' שוב לשיעור מתמטיקה, ולהפתעתו ההתנצלות לא ניתנה: "פשוט קמתי באמצע השיעור ויצאתי. אני לא מוכן לשבת עם מורה שמזינה את ההומופובים הקיצוניים של המחר, שאולי גם ירצחו שוב", אמר.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד מתנגד באופן מוחלט לגילויי הומופוביה ומקדם מדיניות ברורה בנושא זה, באמצעות תוכניות הסברה. ביחס למקרה הנדון, הוא נמצא בבדיקה".

מרשת אורט נמסר בתגובה כי "אורט ישראל והנהלת בית הספר לא סובלות ולא יסבלו כל הפגנה של חוסר סובלנות מכל צד שהוא. המקרה הנדון ייבדק לעומק, ואם תידרש התנצלות, אישית או פומבית, היא תינתן".

 

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)