בשנת 2008 ירה ברנדון מקינרני למוות בלארי קינג בכיתת המחשבים של בית הספר, משום שלטענתו קינג ניסה להתחיל איתו ונהג ללבוש בגדי נשים. בחודש הבא הוא יחל לרצות עונשו

בית משפט בקליפורניה דן הלילה (יום ג') ל-21 שנות מאסר נער שרצח בירייה נער אחר, בן כיתתו, הומוסקסואל, לפני כארבע שנים. ברנדון מקינרני ירה למוות בלארי קינג, בן 15 במותו, בכיתת המחשבים של בית הספר משום שלטענתו קינג ניסה להתחיל איתו ונהג ללבוש בגדי נשים.

התובעים במשפט טענו כי מדובר בפשע שנאה על רקע הומופובי. למרות גילו הצעיר, נשפט מקינרני כבגיר ובמסגרת עסקת הטיעון קיבל את העונש המקסימלי על הסעיפים שבהם הואשם. במהלך המשפט הועלתה הטענה נגד מקינרני שקינג לא התחיל איתו, אלא התעמת איתו על הבריונות ההומופובית שלו.

מקינרני היה בן 14 כשהוא ירה למוות בקינג לעיני בני כיתתם ההמומים בפברואר 2008. הרצח של קינג היה קו פרשת המים של הארגונים לזכויות הומואים ולסביות, שדחף אותם לטעון כי מדובר בהוכחה נוספת לכך שילדים משלמים מחיר נורא מרגע שהם יוצאים מהארון.

אביו של הנרצח, גרג קינג, הקריא מכתב בן ארבעה עמודים שגער בחבר המושבעים, אותם הוא כינה "חדלי אישים", ובתקשורת שלא התמקדה מספיק באוזלת ידם של ראשי בית הספר בטיפול במצבו של בנו. הוא אמר שהירי הותיר צלקת אצל התלמידים שהעידו וקרא לו "ה-11 בספטמבר שלהם".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: YNET. » לידיעה המלאה)