בטופס רשמי של מדינת ישראל נדרשים הורים לילדים למלא חלק מיוחד המיועד לפרודים, גרושים וחד מיניים. "אין לי מושג מה אגיד למי שישאל על חדירה לפרטיות", אמר בכיר ברשות מקומית. אחרי פניית ynet במשרד החינוך הודו: טעינו, נתקן

טופס רישום לגן: האם אתם הורים חד-מיניים?

טופס רישום לגן: האם אתם הורים חד-מיניים?


מדינת ישראל מסמנת הומואים ולסביות? על טופסי הרישום הרשמיים לגני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה, נדהמו הורים למצוא לראשונה סעיף הדורש מהם לציין מהן נטיותיהם המיניות ואם הם פרודים או חיים עם בני זוג. כך נודע היום (ה') ל-ynet. אחרי פנייתנו, במשרד החינוך הודו ש"טעו" והבטיחו לתקן.

גורם בכיר ברשות מקומית המכיר את הנושא סיפר כי לכאורה מדובר בטופס רישום סטנדרטי הנשלח להורים מדי שנה אך השנה הוחלט "לעדכן" את הטופס ולהוסיף גם קטגוריה שאותה מחויבים למלא הורים פרודים, גרושים וחד מיניים.

"קשה לי להבין איך משרד החינוך, שמודע לרגישויות של הורים חד מיניים מבקש מהם להצהיר שחור על גבי לבן שהנטיות המיניות שלהם הם כאלו ולא אחרות", ציין הגורם, בכיר ברשות מקומית. "אין לי שום מושג מה אני אגיד להורים שיעירו לי ובצדק על החדירה הבוטה לפרטיות שלהם. לפעמים אנחנו חושבים שאנו חיים בעולם שהכול בו מוחצן וחשוף – אבל יש עדיין דברים אינטימיים שאנשים מבקשים לשמור לעצמם, ולנו כמדינה אסור לחשוף אותם".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "בטופס נפלה טעות והעניין יתוקן". עוד נמסר כי "משרד החינוך מגלה רגישות רבה כלפי כל המשפחות, במקרה הנדון נועד הטופס לכלל ציבור ההורים באשר הם. הטופס נועד לאפשר להם לקבל מידע אודות ילדיהם ממוסדות החינוך ובכך לדאוג כי יהיו שותפים פעילים בחינוך הילד. במקרה של הורים פרודים או גרושים, מחויב מוסד החינוך להיות מעודכן בשתי הכתובות הרלוונטיות כדי לאפשר להורים להיות מעודכנים באשר לילדם".

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: YNET. » לידיעה המלאה)