בעקבות פניות של הומואים ולסביות דתיים הקימה הסתדרות הפסיכולוגים בישראל ועדה לבדיקת "טיפולי ההמרה". הוועדה קבעה כי סיכויי ההצלחה של הטיפולים קלושים ואף עלולים לגרום נזקים, אך הדגישה כי המחקרים שנעשו בנושא הם בעייתיים וכי הוא אינו נחקר כראוי בשל "תקינות פוליטית"

מסמך של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל, שנחשף כאן לראשונה, אכן מציין בבהירות כי גוף הידע הפסיכולוגי המצוי שולל את טיפולי ההמרה, ואף טוען כי הם עלולים ליצור נזקים. אך המסמך גם מעלה סימן שאלה גדול, כפי שמספרים מחבריו ל"אורות – טלוויזיה יהודית", הנוגע למחקרים שנעשו בתחום, שלדברי כותבי המסמך נגועים בבעיות קשות, שלטענתם נובעות מסיבות של "תקינות פוליטית".

נייר העמדה של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל נכתב על ידי ועדה מיוחדת שכללה חמישה פסיכולוגים בכירים (ארבעה מהם חילונים), שחתמו על מסקנותיה. על אף הבעיות שהם מציינים, הוועדה קובעת כי "כשמטופל פונה ביוזמתו ומבחירתו החופשית בבקשה לטיפול שנועד לשינוי האוריינטציה המינית שלו, על המטפל לידע אותו אודות גוף הידע המקצועי הקיים. אל לו, למטפל, להבטיח הצלחות שאינן מציאותיות. עליו אף להזהיר את המטופל מפני קשיים ובמידת הצורך אף מקיום סכנות שישנן בתהליך טיפולי שכזה".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: ynet. » לידיעה המלאה)