בעקבות המחאה החברתית והמלצות טרכטנברג, הבטיחו ראש הממשלה ושר האוצר "הטבות מפליגות לזוגות צעירים שיוצאים לעבוד". הכנסת אכן אישרה הענקת שתי נקודות זיכוי לגבר לכל פעוט עד גיל 3 שבחזקתו, ולאישה על כל ילד עד גיל 5, אבל מסתבר שזוגות חד־מיניים ורווקים לא יוכלו ליהנות מהן כל כך בקלות, אם בכלל.

ההפסד במקרים של אי קבלת הנקודות יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה, כאשר התעריף החודשי של כל נקודה הוא 215 שקל. לדוגמה, זוג חד־מיני עם ילד בן 3 וילד בן שנה: בן הזוג הראשון לא מקבל אוטומטית 860 שקל בחודש (שתי נקודות על כל ילד), ועליו לפנות לרשות המסים ולבקש. בן הזוג השני מפסיד 430 שקל (נקודה על כל ילד). ההפסד למשפחה הצעירה במקרה כזה הוא 1,290 שקל לחודש, כלומר 15,480 שקל נטו בשנה. בכל שנות גידול הילדים מתחת לגיל 3 (לגבר) ו־5 (לאישה) ההפסד יסתכם בעשרות אלפי שקלים בנטו.

מרשות המסים נמסר בתגובה: "עניין נקודות הזיכוי לזוגות חד־מיניים נמצא בדיון בימים אלה, והאיסור על הגשת דוח מאוחד נמצא בטיפול מתקדם ולאחר השלמת ההתאמות הדרושות יהיה ניתן בקרוב להגישו".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: ידיעות אחרונות. » לידיעה המלאה)