יותר מתשעים צעירים עיראקים נסקלו למוות באבנים בחודש האחרון על ידי משטרת הדת במדינה, בגלל הופעתם החיצונית המערבית, שהוגדרה על ידי הרשויות כחלק מפולחן השטן. משטרת הצניעות פרסמה הצהרה המגנה את "תופעת האימו" (Emo, זרם תרבותי ומוזיקלי) בקרב הנוער במדינה ומודיעה על כוונה לחסל אותה.

הרצח מבוצע באמצעות סקילה בבלוקים או השלכה מגגות

"משטרת הצניעות עוקבת אחר תופעת האימו ופולחן השטן ובכוונתה להעלים אותן בהקדם האפשרי, מאחר והן משפיעות לרעה על החברה ומהוות סכנה", לשון ההודעה.

"הם לובשים בגדים משונים וצמודים שמופיעות עליהם תמונות של גולגולות. הם עונדים עגילים באף ובלשון ומקיימים פעילויות מוזרות אחרות", פירטו ראשי משטרת הצניעות. הם הבהירו כי ניתן להם אישור מטעם משרד החינוך להיכנס לבתי ספר בבגדד ולאתר במדויק תלמידים עם הופעה מערבית.

פעילי זכויות אדם במדינה סיפרו לעיתון המצרי "אל אכבר" כי קבוצה של אנשי משטרת הצניעות, לבושים בבגדים אזרחיים, הובילו את בני הנוער אל אזורים מבודדים, סקלו אותם למוות באבנים והציגו את גופותיהם המושחתות במזבלות ברחבי בגדד. "הם השליכו לבני בטון על זרועותיו של הנער, אחר כך על רגליו ולבסוף על ראשו. אם לא הצליחו להרוג אותו, הם החלו את הכל מחדש", סיפר אחד הנידונים למוות שהצליח להימלט.

מספר הקורבנות המדויק נותר מעורפל, אך האנה אל באייתי, פעילת ארגון זכויות אדם שמרכזו בבריסל, אמרה כי ההערכות נעות בין תשעים למאה הרוגים. פעילים נוספים סיפרו שברחבי בגדד הופצו עלונים המזהירים את בני הנוער שלא להתלבש בסגנון האסור. במחוזות מסוימים, נרצחו גם נערים הומוסקסואלים בשל נטייתם המינית.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: NRG. » לידיעה המלאה)