ארגון לזכויות להט"ב באוגנדה, הגיש שלשום תביעה בבית משפט פדרלי במסצ'וסטס נגד האוונגליסט האמריקאי סקוט לייבלי, באשמה שהפר את החוק הבינלאומי בכך שהסית לרדיפת הומוסקסואלים ולסביות באוגנדה.

לטענת התביעה, לייבלי קשר קשר החל מ-2002 עם מנהיגים דתיים ופוליטיים באוגנדה על מנת ללבות זעם ציבורי נגד הומוסקסואלים ולסביות, בכך שהזהיר שהם יבצעו מעשי סדום בילדים אפריקאים וישחיתו את התרבות המקומית.

ב-2009 נדונה בבית המחוקקים באוגנדה הצעת חוק להטיל עונש מוות על הומואים ולסביות. הצעת החוק, שיזם אחד מאנשי הקשר של לייבלי באוגנדה, נזנחה מאוחר יותר בעקבות מחאה מארה"ב ומאירופה, התורמות העיקריות של אוגנדה. ואולם הצעת החוק הוגשה מחדש בחודש שעבר.

ארגון SMUG) Sexual Minorities Uganda) תובע את לייבלי בטענה כי מעשיו הובילו לרדיפה, מעצר, עינוי ורצח של הומואים ולסביות ברחבי המדינה. בשיחת טלפון מספרינגפילד מסצ'וסטס, אמר לייבלי כי אינו יודע דבר על התביעה. עם זאת, אמר, "זה מגוחך לגמרי. כל מה שעשיתי באוגנדה היה לשאת דרשות על הברית החדשה ולהביע את דעתי על הומוסקסואליות".

…פרנק מוגישה, מ-SMUG אמר שלשום כי לפני האירועים ב-2009, התייחסו אל חברי קהילת הלהט"ב בתור "שונים", אבל "איש לא הטריד אותם". לעומת זאת אחרי הפעילות של לייבלי הוגשו תלונות למשטרה נגד אנשים בגין היותם הומואים ולסביות, והם הוחרמו על ידי המשפחות והכנסיות שלהם.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)