התנועה הקונסרבטיבית בישראל החליטה אתמול בהצבעה דרמטית לאשר הסמכה של רבנים הומואים ולסביות, ובכך להצטרף לסמינרים להכשרת רבנים של התנועה בארה"ב. בית המדרש לרבנים קונסרבטיבים ע"ש שכטר יקבל כבר בשנת הלימודים הבאה סטודנטים חד מיניים לקראת הכשרתם כרועים רוחניים.

שאלת הסמכתם של רבנים הומואים ולסביות מטלטלת את התנועה הקונסרבטיבית זה כעשור, בארה"ב ובישראל. בעוד שהתנועה הרפורמית דילגה מעל הסוגיה בקלות יחסית, הקונסרבטיבים נקלעו לוויכוחים פנימיים היות שרבניה מנווטים את דרכם על פי קודים הלכתיים.

שנים של דיונים הלכתיים הובילו ב-2006 לשני פסקי הלכה סותרים בארה"ב, האחד מחייב הסמכת רבנים חד מיניים, והשני שולל. שני הסמינרים להכשרת רבנים בארה"ב אימצו את הפסק המקל, והביאו את התנועה לסף פילוג, בעוד שהסמינרים בירושלים ובבואנוס איירס אימצו את האיסור ההלכתי.

אבל במכון שכטר נמשכו הוויכוחים, וכחלק ממנו שתי רבות (נשים בתפקידי רב) פרשו ממכון – האחת בגלל התנגדותה להסמכת רבנים כאלה, והשנייה כמחאה על כך שהתנועה היססה לפתוח את שורותיה בפני הומואים ולסביות.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)