מספר ימים לאחר דבריה השנויים במחלוקת של חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי על הקהילה ההומו-לסבית בישראל, הפעם מגיעה התבטאות דומה מכיוון האיחוד הלאומי. בראיון לערוץ הכנסת, אמר הערב (ב') ח"כ אורי אריאל כי הצבא לא צריך לגייס הומואים לשורותיו.

כשהתבקש על ידי המראיין להביע את דעתו האישית בנוגע לשאלה האם צריך לגייס הומוסקסואלים לצה"ל, השיב ח"כ אריאל: "אם אני הייתי צריך להחליט, אני חושב שלא הייתי מגייס אותם. וזה מפני שאני חושב שיש דברים שמפריעים לצבא להילחם".

לטענתו, "אני חושב שצריך להתנהל בגדול בהתאמה לערכי היהדות הקיימים מזה אלפי שנים, ושוללים את התופעה הזו. כנראה שזו הייתה תופעה גדולה מאוד בקרב עמי האזור ובני ישראל אימצו חלק מהתופעה הזו, ובגלל זה התורה יוצאת נגד זה בחריפות מאוד גדולה, ובעונשים מאוד כואבים".

ח"כ אריאל הוסיף ואמר: "האם הענישה עוזרת? אני מאמין שבגדול כן. האם במקרה הספציפי הזה? אני לא יודע. התורה לא מכסה דבר או מסתירה דבר, אבל מתמודדת עם הדברים".

אריאל, המכהן כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה, הבהיר לאחר הראיון את דבריו ל-nrg מעריב: "גיוס הומואים ולסביות לצבא הינו עניין להחלטה מערכתית של הצבא ושל גורמי הביטחון. דעתי האישית היא כי אין לגייס מועמדים לשירות המניפים את הנושא כדגל, ומי שמגיע כאדם פרטי יתגייס ככולם".

(מקור הידיעה: NRG. » לידיעה המלאה)