שלוש שנים אחרי הפיגוע בבר נוער, במהלכו נפצע באורח קשה, חן לנגר מאורנית חוזר ללילה הנורא ההוא ומשוכנע: "המדינה מייצרת דור חדש של שונאי חינם". האם פתח־תקוה משנה את יחסה לקהילה? "ממש לא. זו אשליה". גם עדי קפלן, לסבית המתגוררת בעיר, שנפלה קורבן לאירוע אלים על רקע נטיותיה המיניות, מצרה: "זו עיר שמנוהלת על פי דת"

איך היחס בפתח־תקוה לקהילה?

"קיים בעיר דיסוננס מטורף. מצד אחד יש תחושה שאפשר לצאת מהארון ושכולם יקבלו אותך, אבל זו אשליה. בפועל, יש לי חברים תושבי העיר שנמצאים מחוץ לארון כבר הרבה שנים, אבל כשהם מטיילים ברחובות העיר הם חוזרים לתוכו. לראיה, עדיין מתקיימים אירועים נפרדים לגברים ולנשים ברחבת העירייה ובחסותה, תוך אי התחשבות משוועת באנשים עם זהות מגדרית שונה".

חן מספר כי חשוב שהכל יעשה בדיסקרטיות כדי לשמור על פרטיותם וביטחונם של החניכים. "במקרה האחרון שאירע בפתח־תקוה עקב אבא של חניך אחר בנו והגיע לאזור הפעילות. התפתחה שם מהומה גדולה".

אחת החניכות ב"איגי", עדי קפלן (20), מתגוררת בפתח־תקוה ומגיעה כבר ארבע שנים לפעילויות בעיר. "'איגי' זה ארגון שמציל חיים", היא מספרת.

קפלן יצאה מהארון לפני שש שנים ובעזרת הארגון הצליחה להיפתח למשפחתה. "רק אחרי שהגעתי ל'איגי' התחלנו לדבר על זה בבית", היא נזכרת. "עד אז זה היה משהו שלא מדברים עליו, מחכים שהוא יעבור. היום בת הזוג שלי כבר כמעט גרה איתי ועם ההורים שלי".

(מקור הידיעה: mynet. » לידיעה המלאה)