ג'וזף ג'פרסון

ג'וזף ג'פרסון

גל ההתאבדויות נמשך. ג'וזף ג'פרסון, פעיל חברתי הומו, בן 26 מברוקלין, שם קץ לחייו בתלייה. ג'פרסון, בוגר בית הספר התיכון לנוער להט"ב על שם הארווי מילק, עבד בתוכנית למניעת איידס בקרב להט"ב ממוצא אפריקאי, והיה פעיל במסגרות חברתיות נוספות.

ג'פרסון הותיר בקיר הפייסבוק שלו מכתב פרידה מצמרר:

"לא יכולתי לשאת את עול החיים של גיי כהה עור בעולם שהופך קר ומלא שנאה כלפי אלה מאיתנו שאוהבים וחיים באופן שונה מאשר מה שמכונה "הזרם המרכזי". השייכות היא אחד הצרכים האנושיים הבסיסיים… כאשר אנשים חשים מבודדים ומורחקים מכל תחושה של אחדות עם אחרים, הם סובלים.

"שימשתי כדובר עבור האנשים הדומים לי, ובעיקר עבור בני הנוער, משום שלרובם מעולם לא היה קשר רגשי עמוק עם מישהו. הם לא יודעים איך זה לאהוב ולהיות נאהב בחזרה. הצורך להיות נאהב יכול לפעמים להיות מתורגם לצורך להשתייך למישהו או משהו. מונעים על ידי הצורך הזה… רובם יעשו הכל כדי להשתייך. "

התאבדותו של ג'פרסון היא האחרונה בשורה של מקרי התאבדות של בני נוער, אשר מזעזעים את דעת הקהל ארה"ב.

לפני מספר ימים הצטרף הנשיא ברק אובמה לקריאה לצעירים להט"בים השוקלים התאבדות, לפנות לקבלת עזרה ולהאמין כי העתיד צופן להם חיים טובים יותר.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך