חשד לפשע שנאה: הרמיליו מורלז, בן 19 מפירלנד, טקסס, נעצר בחשד שרצח את חברו לכיתה, ג'ושוע ווילקרסון, ושרף את גופתו. בחקירתו טען מורלז שרצח את ווילקרסון משום שניסה 'להתחיל איתו'

הרמיליו מורלז, בן 19 מפירלנד, טקסס, נעצר בחשד שרצח את חברו לכיתה, ג'ושוע ווילקרסון, ושרף את גופתו. בחקירתו טען מורלז שרצח את ווילקרסון משום שהאחרון ניסה 'להתחיל איתו'.
לטענתו, ווילקרסון הציע לו טרמפ הביתה, ובמהלך הנסיעה שיגר לכיוונו רמיזות מיניות, אז החל ויכוח בין השניים, והם יצאו מהרכב והחלו להכות האחד את השני. מורלז טוען כי ווילקרסון היה זה שהרים מקל מהקרקע וניסה להכות אותו באמצעותו, אך הוא הצליח לקחת מידיו את המקל והרג אותו בחבטות. אחר כך נסע עם הגופה ליער, שם שרף אותה, ולאחר מכן חזר משם עם הרכב ונטש אותו בעיר.

לאחר שהוריו של ווילקרסון מצאו את הרכב הנטוש הם פנו למשטרה, שאיתרה את מורלז בקרבת מקום ומיד סימנה אותו כחשוד אפשרי, בשל עברו הפלילי. בתחילה הכחיש מורלז את ההאשמות, אך מאוחר יותר הודה והוביל את המשטרה אל גופתו של ווילקרסון, אשר התגלתה כפותה ושרופה. מאוחר יותר התגלה כתם דם גדול בבית הוריו של מורלז, ממצא המצביע על כך שגרסתו הראשונית הייתה שקרית. הוריו של ווילקרסון התנגדו לאפשרות שבנם היה הומו, ואולם המשטרה בודקת את האפשרות שבכל זאת מדובר בפשע שנאה.

דף פייסבוק מסתורי מכפיש את הנרצח

מספר שעות לאחר שנעצר מורלז, נפתח בפייסבוק פרופיל מזויף של הנער הנרצח, שבו הציג עצמו לכאורה כהומו, 'מתעניין בג'סטין ביבר' ו'שונא כושים'. המשטרה מחפשת אחר העומד מאחורי המעשה, כדי לברר אם מדובר במתיחה או באדם המשתף פעולה עם הרוצח.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך