תכנים הומופוביים בשיריו של זמר רגאיי עוררו את זעמה של הקהילה הלהט"בית בסקרמנטו, קליפורניה

חברים בקהילה הלהט"בית נאספו מחוץ למועדון ההרלו'ס ביום ראשון בלילה, במחאה על הופעתו של זמר הרגיי קפלטון, שהתקיימה שם באותו העת. לטענתם מילות השירים שלו מלאות שנאה ומעודדות אלימות נגד הומואים ולסביות.

זמר הרגאיי קפלטון. מסרים הומופוביים אלימים (צילום" SrAtlantico)
זמר הרגאיי קפלטון. מסרים הומופוביים אלימים (צילום" SrAtlantico)

"מילות השירים של קפלטון מאוד תיאוריות וטראומטיות עבור הרבה אנשים ואני לא חושב שהן צריכות להישמע בציבור", אמרה אשלי למב. למב הצטרפה למפגינים שצעקו, "עצרו את דיברי השנאה" ו- "דיברי שנאה הורגים", במשך קרוב לשעתיים עם תחילתו של המופע.

זעמם של המפגינים יוצא בעיקר על מילות השיר "bun out di chi chi", אשר פירושן באנגלית (בלתי משובשת) הוא לשרוף גברים הומואים (Burn out the sissy). "אלימות והסתה לאלימות לא מקובלים בסקרמנטו"’ אמרה הילרי הודג'.

מעריציו של קפלטון סבורים שכוונתו של הזמר לא הובנה כראוי. "זה לא שהוא מתכוון לזה שאנשים באמת יקחו אש וישרפו אנשים. אש היא (מטאפורה) לטיהור", אמר ג'יימי רוז, מעריץ.

רוז ועוד רבים אחרים שנכנסו למועדון אמרו שהם תומכים במחאה. "זה בסדר. חופש הביטוי, אני בעד חופש הביטוי. זה מה שקורה כאן. וזה מה שקורה שם", אמר רוז.

אולם הם אמרו שאם ההפגנה של הקהילה הלהט"בית הייתה מביאה לביטול המופע הם היו מתאכזבים.

מועדונים אחרים בקליפורניה כבר ביטלו בשנה זו מופעים בגלל תלונות דומות. מאחר והרלו'ס לא המשיך בקו זה, מספר אנשים אמרו שהם יפסיקו ללכת לשם. "עד שהם לא יפצו את הקהילה הלהט"בית אני להרלו'ס לא אלך יותר", אמרה הודג'.

את תגובתו של מנהלו של הזמר לא ניתן היה להשיג ומנהלו של המועדון סרב אף הוא למסור תגובה בעניין.

בישראל: מוש בן ארי ביטל הופעה עם קפלטון, להט"ב הפגינו מחוץ למועדון

בשנת 2007 אמורה היתה להתקיים בארץ הופעה משותפת של מוש בן ארי וקפלטון, אולם בן ארי ביטל את השתתפותו ברגע האחרון, על רקע מחאות כנגד המסרים ההומופוביים בשיריו של קפלטון.  גם אז טען הזמר הג'מייקני כי הוא "הובן שלא כהלכה",  ואף הבטיח שלא לבצע בארץ את השירים השנויים במחלוקת.

בערב ההופעה הפגינו מחוץ למועדון האנגר 11 בת"א, כחמישים תומכי זכויות להט"ב, שקראו קריאות נגד הזמר וחילקו חומרי הסברה לבאי המופע. ברוך אורן, מייסד ארגון "שישה צבעים", סיפר אז לכתבים: "זכינו לסולידריות מאנשים שעברו באזור למסיבות אחרות ומבאי המופע עצמו. חלקם אמרו שהם מסכימים איתנו, אבל הם כבר קנו כרטיסים ולכן הם הולכים".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך