אתר Gay Middle East מדווח כי בית משפט פלילי בעיר בורסה, טורקיה, הורה על סגירת ארגון זכויות הלהט"ב "הקשת" לאחר שקבע שחבריו עסקו בזנות.

חברי הארגון, המכחישים כמובן את ההאשמות, הודיעו כי יערערו על פסק הדין ומסרו שימשיכו לקיים פעילות גם במהלך הליך הערעור, וכי אם הדבר לא יתאפשר יפעלו תחת שם אחר.

השלטונות בעיר בורסה רודפים אחר הארגון מאז שנת 2007, בטענות כאילו חברי הארגון עסוקים בזנות ופעילות "לא מוסרית".

שלטונות טורקיה רודפים ארגוני הומואים לסביות וטרנסג'נדרים

"פגיעה במשפחה" ו-"פגיעה בזהות הטורקית" (צילום: access.denied)

בשנים האחרונות סובלים ארגוני ופעילי הלהט"ב בטורקיה מהתנכלויות חוזרות ונשנות מצד השלטונות. במספר מקרים בשנים האחרונות נאלצו הארגונים והפעילים להתמודד מול האשמות מעורפלות כגון "הפצת אי מוסריות", "פגיעה במשפחה", "אירוח פעילות בלתי חוקית" ו-"פגיעה בזהות הטורקית".

שלושת ארגוני הלהט"ב הגדולים במדינה נאבקים מאז 2005 באופן מתמיד על זכותם לפעול במרחב הציבורי. עד כה בתי המשפט דחו את התביעות נגדם. בשנת 2005 הורה סגן מושל העיר אנקרה על סגירת ארגון Kaos GL, ואולם המדינה סירבה לאשר את צו הסגירה. ארגון זה הוא המייצג את IDAHO /הבנ"ה בטורקיה.

בשנת 2009 הארגון המשפטי Lambda שמרכזו באיסטנבול זכה בבית המשפט ברשות להמשיך לפעול, לאחר שהשלטונות הורו על סגירתו שנה קודם לכן. בשנה שעבר ארגון "משולש ורוד-שחור" מאיזמיר זכה אף הוא בבית המשפט ברשות לפעול, לאחר שהשלטונות האשימו אותו ב"אי מוסריות".

בשנה האחרונה התנכלה המשטרה לפחות בשני מקרים לקבוצות של פעילות זכויות טרנסג'נדרים. במקרה האחרון הוגש נגד מספר נשים טרנסיות כתב אישום, אשר אם יורשעו בו תשלל מהן הזכות לפעול במסגרת ארגונית, וכן הן עשויות לאבד את החזקה על ילדיהן.

פעילי הלהט"ב מדגישים כי טורקיה, המבקשת להתקבל לאיחוד האירופאי, חתומה על אמנות המחייבות אותה להגן על זכויות אדם ובכללן זכויות הלהט"ב במדינה. לפגיעה בארגוני הלהט"ב עשויה לפיכך להיות משמעות מדינית.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך