קבוצת הגייז של בהאיה, ארגון להט"ב ברזילאי, עומד לפרסם דוח לפיו ברזיל הינה אחת המדינות בעלות שיעור הרציחות הגבוה ביותר לנפש של הומואים, לסביות וטרנסג'נדרים.

הנתונים, אשר נאספו מתוך ידיעות המתפרסמות ברחבי המדינה, מורים על כך שבשנת 2009 נרצחו לפחות 198 בני אדם על רקע שנאה כלפי אנשים בעלי נטייה מינית וזהות מגדרית שונות, וכי בשנת 2010 הגיע מספר הנרצחים על רקע זה ל-250.

סובלנות ופשעי שנאה. ברזיל.

סובלנות ופשעי שנאה. ברזיל. (צילום: Jeff Belmonte)

דובר הקבוצה הסביר שבעוד שברזיל נחשבת לאחת המדינות הסובלניות ביותר עבור להט"ב, וכי מדי שנה מתקיימים בה לא פחות מ 150 מצעדי גאווה, הרי שמצד שני מתקיים בה "עונש מוות" בפועל, בשיעורים גבוהים יותר מאשר במדינות הרודפות את הלהט"ב. לדבריו השיעור האמיתי של הנרצחים חייב להיות גבוה עוד יותר, שכן המספרים שצוינו מתייחסים רק לאירועים שתועדו בכלי התקשורת.

ממשלת ברזיל אינה מקיימת מעקב אחר שיעור מקרי הרצח המתרחשים על רקע של שנאה.

רציחות של להט"ב במקסיקו

שיטות המחקר ותוצאותיו דומות למחקר שהתפרסם בחודש במאי בשנה שעברה לגבי הנעשה במקסיקו. גם שם דובר על גידול במספר הנרצחים, דווקא במדינה שבה קיימת סובלנות רבה כלפי להט"ב. במקסיקו סיטי, עיר הבירה בת 23 מיליון התושבים, קיימת נראות גבוהה מאוד לקהילת הלהט"ב, ונערכים בה נישואים חד מיניים המוכרים בכל רחבי המדינה. יחד עם זאת, המחקר גילה כי בשנת 2009 נרצחו בה לא פחות מ-60 הומואים, לסביות וטרנסג'נדרים. חלקם נרצחו על רקע מאבקי הסמים ואירועי פשע שאינם קשורים להומופוביה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך