בשעות הקרובות עשויה להעלות באוגנדה להצבעה הצעת החוק הגוזרת עונשי מוות על הומואים ולסביות, ועונשי מאסר כבדים על מי שייסעו להם. עצומה עולמית הצליחה להחתים כמעט מיליון וחצי אנשים בתוך יממה, ומדינאים בעולם נחלצים שוב לעזרה

אוגנדה. שיאים חדשים של אכזריות וציניות

הפרלמנט באוגנדה צפוי בימים הקרובים להצביע על הצעת החוק המבקשת להטיל עונש מוות על הומואים ולסביות שהם בגדר "עבריינים חוזרים" או נשאי HIV, עונש מאסר של שלוש שנים למי שלא ידווח על הומואים ולסביות, ושבע שנות מאסר למי שיגן על זכויותיהם.

בעקבות העלאת הצעת החוק לפני כשנה וחצי, נפתח באוגנדה "ציד מכשפות" כלפי להט"ב – גל הסתה פרוע בתקשורת ובכנסיות. במהלך תקופה זו הותקפו ונרצחו מספר גברים הומואים באוגנדה, האחרון שבהם הוא דיויד קאטו, פעיל זכויות הלהט"ב הבולט ביותר במדינה.

בתוך כך, הודיע וויליאם הייג, שר החוץ של בריטניה, כי הוא פועל על מנת לסכל את אישור החוק. בעבר נודע כי גם משרד החוץ האמריקאי פועל באופן נמרץ כדי להכשיל את החוק. נשיא אוגנדה יוורי מוסבני, אף הביע בגלוי דאגתו מפגיעה בענייניה של אוגנדה אם החוק יעבור, בראיון שהעניק בחודש ינואר האחרון.

פרסומים סותרים שמגיעים מאוגנדה בשעות האחרונות מצביעים על משחקי חתול ועכבר של יוזמי החוק עם התקשורת. בעוד שיוזם החוק, דיויד בהטי, הודיע כי יסיר את הסעיף המטיל עונש מוות על הומואים ולסביות, הסעיף לא הוסר. כמו כן, נראה כי ההצבעה עשויה להתקיים במושב מיוחד במהלך פגרת הפרלמנט, כך שאי הצבעה עליו בשעות הקרובות עדיין לא תבטיח את הסרתו מסדר היום.

למעלה ממיליון חתמו על עצומה עולמית נגד החוק

במהלך היממה האחרונה חתמו כמיליון גולשים וחצי על עצומה עולמית הקוראת לעצור את מסע החקיקה האכזרי. לשון העצומה:

במהלך 12 השעות הקרובות, עשוי הפרלמנט של אוגנדה להצביע על חוק חדש ואכזרי הגוזר עונש מוות בגין הומוסקסואליות. אלפי אוגנדים עשויים להיות מוצאים להורג, רק בשל היותם הומואים ולסביות.

הצלחנו בעבר לעצור את הצעת החוק, ואנו יכולים לעשות את זה שוב. לאחר מחאה עולמית מסיבית בשנה שעברה, עצר נשיא אוגנדה מוסבני את ההתקדמות של הצעת החוק. אבל אי השקט פוליטי גובר באוגנדה, וקיצונים דתיים בפרלמנט מקווים שהאלימות ברחובות תסיח את דעת הקהילה העולמית מהניסיון השני שלהם להעביר את החוק מלא השנאה. אנחנו יכולים להראות להם שהעולם עדיין צופה. אם נצליח לחסום את ההצבעה הזו למשך עוד יומיים, עד לסיום מושב הפרלמנט, תוקף הצעת החוק יפוג לתמיד. [כאמור לעיל, נראה כי זוהי אמירה שאין לה אחיזה במציאות. הבנ"ה]

אין לנו זמן להפסיד. בואו נגיע למיליון קולות נגד עונש המוות להומואיים באוגנדה ב 12 השעות הקרובות – חתמו עכשיו וסייעו להפיץ את השמועה על מסע ההסברה הזה!

לחתימה על העצומה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך