ג'ורג' ריקרס

ג'ורג' ריקרס, פסיכולוג ילדים, כומר, שדלן פוליטי וממובילי המערכה נגד זכויות להט"ב, צולם בשדה התעופה של מיאמי בחברתו של נער ליווי כבן 20 בשם ג'ו-באני רומן, המכונה "לוסיאן". ריקרס ניסה להסביר כי המדובר במלווה שנשכר כדי לסייע לו בסחיבת המזוודות בעקבות ניתוח שעבר, ושרק במהלך הנסיעה נודע לו שלוסיאן עוסק בזנות. רומן, לעומת זאת, הבהיר שלא רק סחב מזוודות, אלא אף העניק לריקרס בכל לילה עיסויים בעירום, בפלג הגוף התחתון, ושריקרס הגיע אליו דרך אתר rentboy.com. בריאיון שנערך עמו, סיפר רומן שהנסיעה היתה לצרכי בילוי, שעיקרה היה ביקור בכנסיות ובקתדרלות, שבהן זכה להסברים מלומדים מפי הכומר.

אתר rentboy.com הוא אינו אתר שניתן לטעות בו בקלות. אחרי כניסה ראשונית לאתר, הכוללת אזהרה בדבר תכנים מיניים מפורשים, מגיע הגולש למנוע חיפוש, שבו הוא מתבקש לבחור בין האפשרויות: 'ליווי', 'תומך' ו'מעסה'. ברקע מנוע החיפוש פרושות שלל תמונות של סקס גברי. כדי להגיע אל 'לוסאין', ריקרס היה צריך למקד את החיפוש שלו על ידי בחירת המדינה והאיזור, וכן לדפדף בין העמודים עד לאיתור דף הפרסום שלו.

בתגובה מאוחרת יותר, שפורסמה בעמוד הפייסבוק שלו, טען ריקרס שהוא ביקש ללכת בעקבותיו של ישו שבילה בחברת זונות על מנת להשיבן למוטב.

ג'ורג' אלן ריקרס, דוקטור לפסיכולוגיה התנהגותית וכומר בפטיסטי, ייסד בשנת 1983 את ה- Family Research Council, גוף העוסק בשדלנות אנטי להט"בית, ומקיים באורח שנתי כנס "ערכים", המהווה נקודת מפגש פוליטית ומבחן דרך, למנהיגי הרפובליקאים והשמרנים. הוא גם חבר בהנהלת ארגון NARTH "האגודה הלאומית למחקר וטיפול בהומוסקסואליות", גוף לוביסטי נוסף הפועל נגד זכויות להט"ב ודוגל בטיפולי "תיקון נטייה מינית".

הוא כתב מאות פרסומים, שהידועים בהם הינם ספריו: "לעצב את המיניות של ילדך" ו-"מה משפחות צריכות לדעת על הומוסקסואליות". הוא הופיע וייעץ לאורך השנים במוסדות שלטון פדרליים ומדינתיים, כמומחה לנושא הומוסקסואליות וטיפולים לתיקון הנטייה המינית. בשנת 2008 הוא הופיע כעד מומחה מטעם ההגנה בעתירה נגד החוק האיסור אימוץ על ידי משפחות חד מיניות בפלורידה, אך עדותו נפסלה על ידי בית המשפט, שקבע שעמדותיו המקצועיות מוטות על ידי תפיסותיו האידיאולוגיות והתיאולוגיות.

כעת נראה שבעקבות הפרשה הקריירה שלו תיעצר. ארגון Family Research Council כבר הסיר את שמו מרשימת המייסדים, וארגון NARTH הודיע שיפתח בחקירה לבירור המקרה.

במהלך השנים האחרונות התפוצצו מספר פרשות, בהן נחשפו מתנגדים חריפים לזכויות להט"ב ומפיצי תעמולה הומופובית בוטה, כמי שמקיימים פרקטיקות מיניות עם גברים. בשנת 2007 נעצר הסנאטור הרפובליקני לארי קרייג, ממדינת איידהו, מתנגד עקבי לזכויות להט"ב, כאשר ניסה לשדל שוטר סמוי לקיום יחסי מין בתא שירותים בשדה תעופה. באותה שנה סיים את הקריירה הפוליטית שלו בנסיבות דומות גם חבר בית הנבחרים בוב אלן מפלורידה.

שערורייה דומה ארעה בארץ בתחילת השנה, כאשר התברר שהרב מוטי אלון, מתומכי ארגון "עצת נפש", המקיים טיפולי "תיקון נטייה מינית", קיים לאורך שנים מערכות יחסים מיניות עם גברים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך