הבנ"ה 2022 – מה אני יכול.ה לעשות?

חושן, מרכז החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב, ,ביחד עם ארגון מגמ"ה – מורות ומורים גאים במערכת החינוך – הכינו אוסף תכנים עבור א.נשי חינוך לקראת הבנ"ה 2022.הערכה מכילה פוסטרים לתליה בבית הספר ומערכי שיעור- כדי שגם אתם.ן תוכלו לציין את יום ההבנ"ה בבתי הספר שלכם.ן!
בערכה תוכלו למצוא:
> מערכי שיעור
> פוסטרים אינפורמטיביים לתלייה בבית הספר
> מידע לצוות החינוכי ולתלמידים.ות
> הרבה השראה ותוכן שיעזרו להמשיך לשמור על בית הספר כמרחב בטוח עבור כלל התלמידות והתלמידים
להורדה כאן –> https://bit.ly/Idaho2022

אוסף תכנים חינוכיים

חוברת מיוחדת (של 55 עמדים!) עם אוסף הצעות חינוכיות שהופקה במיוחד להבנ"ה 2020 ע"י חן עמרם וארגון מגמ"ה – מורות ומורים גאות במערכת החינוך.

בחוברת תוכלו למצוא ריכוז של מגוון אירועי היום, וכמו כן המוןןןןןןןן הצעות, ריכוז מערכי שיעור, סרטונים וחומרים, בחלוקה לפי שכבות גיל – רק לבחור ולהביא לכיתה.

"דווקא בתוך כל הטירוף הזה – יש לנו את הזכות והחובה לשמור על תלמידנו ותלמידותינו, להאבק בשנאה וליצור עבורם מרחב בטוח ונעים."

להורדה –> bit.ly/idaho2020

מערכי שיעור של חושן – מרכז החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב

בחושן הכינו לאנשי חינוך חומרי עזר לציון ביום הבנ"ה, הכוללים מספר מערכי שיעור מיוחדים ומגוון גילאים:

  • לאוורר את הארון – מערך מותאם להעברה בזום, 45 דקות (מיועד לתלמידי.ות ט'-י"ב)
  • קירות מדברים להט"ב – ערכה לפעילות בכיתה לכבוד יום הבנ"ה
  • מאווררות ארונות – מערך לפעילות בכיתה לכבוד יום הבנ"ה
  • מהיכרות, מאמפתיה ומהשראה – להרתמות
  • אחריות אישית וקבוצתית על מרחב בטוח ללהט"ב בבית-הספר
  • להט"ב לחט"ב
  • תפקידי מגדר ומשפחות הקשת

כל מערכי השיעור והחומרים של חושן נמצאים כאן >

שיח ופעילות נגד טרנספוביה, מאת מעברים – שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית

בארגון מעברים – שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית כתבו מסמך עם חומר שימושי והצעות לפעילות עבור צוותי חינוך והדרכה ואקטיביסטיםות. לשימושכםן ולשיתוף.זו הזדמנות מעולה לשיח ופעילות נגד טרנספוביה עם הצוות, התלמידות והחניכים.

הורידו כאן: שיח ופעילות נגד טרנספוביה 

מערך שיעור מטעם האגודה לזכויות האזרח

לקראת היום הבינלאומי נגד הומופוביה וטרנספוביה מציעה מחלקת החינוך של האגודה לזכויות האזרח מערך שיעור בנושא המאבק לשוויון של קהילת הלהטבא"ק (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואלים, אינטרסקס וקווירים).

המערך חובר בשנת 2009 על ידי אהוד עוזיאל מהאגודה לזכויות האזרח בעקבות אירוע הירי ב"ברנוער". באירוע נרצחו ליז טרובישי בת ה- 16 וניר כץ בן ה- 26, ועשרה בני אדם נפצעו.

המערך מציע לאנשי ולנשות החינוך חומר רקע על אודות המאבק ההיסטורי לשוויון של הקהילה ומתווה לדיון קבוצתי, באופן שמסייע למשתתפים ללמוד על ציוני הדרך במאבק לשוויון זכויות של קהילת הלהט"ב, לעמוד על הפערים שבין שוויון פורמלי לבין קבלה חברתית, וכן מאפשר לבטא את עמדות המשתתפים ביחס למאבק הקהילה.

> הורדת מערך השיעור מאתר משרד החינוך (קובץ וורד)

חומרי הסברה לפעילות חינוכית במשרד החינוך

באתר האינטרנט של שפ"י, השירות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך, פרסמה הילה סגל, ראש היחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער, מכתב לאנשי שפ"י ולצוותים החינוכיים ובו קריאה להעמיד ביום הבנ"ה במרכז הדיון הציבורי את האמירה כי להט"ב הם בעלי זכויות שוות לאלה של כלל האזרחים.

באתר שפ"י עלו מספר חומרים ועזרים לפעילות חינוכית, בין השאר מסמך ייחודי ובו תיאור העבודה החינוכית שנעשתה בבית ספר תיכון בארץ, שליווה תלמידה שבחרה לעבור תהליך של שינוי מין. תהליך שכזה מחייב רגישות, עבודה צמודה עם הנערה ומשפחתה ובמקביל גם עם הצוות, התלמידים האחרים וההורים.

ניתן למצוא באתר שפ"י חומרי עזר נוספים לקיום סדנאות לצוותים חינוכיים וסדנאות לתלמידים, פעילויות בנושא נטייה חד מינית לחטיבה עליונה,  מד רגשות בנושא נטייה חד מינית,  נטייה חד מינית – שאלון עמדות ועוד. החומרים ניתנים להורדה כאן.  באתר שפ"י יש חומרים נוספים בנושאי זהות מגדר ונטיה מינית.

מערכי שיעור נוספים

המאבק בהומופוביה ובטרנספוביה הוא בראש ובראשונה מאבק חינוכי. אנו מאמינים שהבורות היא הסיבה העיקרית לכך שאנשים מרשים לעצמם להפנות שנאת חינם, דיכוי ואלימות כלפי זולתם. להלן תוכלו להוריד מערך שיעור בנושא הומופוביה, שיוכל לסייע לכם לכם לערוך שיעור, הדרכה או פעולה בנושא הומופוביה וטרנספוביה והמאבק בה.

> הורדת מערך השיעור (קובץ PDF)

> הורדת מערך שיעור נוסף בנושא בריונות והומופוביה – (ע"ב הסרט "מאוימים") (קובץ PDF)

> פרדסהמרכז לחינוך ערכי (עמותה, ללא מטרות רווח) – מערך שיעור ופעילות ליום הבינ"ל למאבק בלהט"בפוביה