בשבועות האחרונים סיקרנו את האירועים הקשים בארה"ב, שם התחולל גל של התאבדויות בני נוער על רקע של הומופוביה בסביבתם. מעל לשורת הידיעות המחרידה, ריחפה, כתמיד, השאלה כיצד אנו מתמודדים בארץ עם הבעיות והקשיים אשר חווה נוער להט"ב.

משום כך שמחנו לשמוע כי הפורום החיפאי לקהילת הלהט"ב החל להפעיל השבוע פרויקט חדש וייחודי לאיזור הצפון בשם "חיפה מקשיבה" שבמסגרתו יוכלו בני נוער להט"בים ומתלבטים לזכות באוזן קשבת, ולהיפגש אחד על אחד עם מדריכים מנוסים, המלווים על ידי פסיכולוג קליני. המפגשים מיועדים לבני נוער עד גיל 18, ומתקיימים בבית הפורום החיפאי. ביום שלישי השבוע, נערכה מסיבת השקה לפרוייקט במועדון "הסינקופה" שנרתם בשמחה לעזרת המיזם החדש. אנשי הפורום החיפאי מספרים כי המסיבה הייתה מוצלחת במיוחד, ואנשים רבים, ולא רק מהקהילה, הגיעו והפגינו נוכחות.

המיזם מאפשר לבני נוער להט"בים, לקבל יחס אופן אישי יותר ממה שמקבלים בקו תמיכה טלפוני (צילום:r.f.m II)

את הפרויקט, יזם ומרכז קובי אביטל, סטודנט ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, ולשעבר מדריך בארגון הנוער הגאה. קובי מסביר כי "לראשונה בחיפה, נפתח חדר דיסקרטי, שמשמש לתמיכה במגוון תחומים: אהבה, פחדים, התלבטויות, שאלות שלא מצאתי להן תשובות, הארון, יחסים עם חברים, עם ההורים, בעיות בלימודים, וגם למי שסתם רוצה לשוחח על העולם הזה…".

כל המתנדבים בפרויקט הם צעירים להט"בים, שבני הנוער המגיעים לייעוץ ירגישו אתם בנוח. קובי סבור כי יש כאן חשיבות לדוגמה האישית. הוא מספר: "בשנת ההדרכה שלי באיג"י, גיליתי כמה כח יש למילה הטובה, להקשבה, ואפילו לעצם היותי בחור הומוסקסואל, החי חיים שלמים ומאושרים, ומצליח לחזק, לפעמים גם בלי לומר יותר מדי."

קובי מציין כי אין המדובר במפגשים בעלי אופי טיפולי, וכי הם אינם נעשים על ידי פסיכולוגים, אך בשל רגישות הנושאים וקהל היעד, הם מלווים ומודרכים על ידי הפסיכולוג הקליני דני פרידלנדר, שגם יפנה לטיפול אצל גורמים מקצועיים לפי הצורך. לדבריו, הבחירה בפורמט של מפגשים פרונטליים, הנערכים באופן דיסקרטי, מאפשרת לנערות ולנערים המגיעים להתייעץ, לקבל יחס אישי ומספק יותר, מאשר המענה שניתן דרך האינטרנט או קו הטלפון.

המפגשים מתקיימים על בסיס תיאום מראש, בימי ג', בשעות 10:00-15:00, בבית הפורום החיפאי, רח' הלל 47, חיפה

לפרטים נוספים ניתן לפנות לדוא"ל info@forumhaifa.org.il

לתיאום פגישה נא לפנות לקובי בטלפון 054-5428824 או במייל eucha@walla.com

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך