כך אמרה ח"כ נינו אבסדזה (קדימה) באירוע הבנ"ה המרכזי, שנערך בגן מאיר בת"א ב-17 במאי. אבסדזה וח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) נשאו דברים באירוע, שבמהלכו הוכרז על הקמתה של שדולה חדשה בכנסת למען הבנ"ה ולמאבק בהומופוביה.

"אמורה להיות כתובת מדויקת, מול בן אדם שיכול לומר שהקהילה הומולסבית צריכה טיפול רפואי או תרופתי והאיש הזה עד היום שר בממשלת ישראל. אנחנו הכתובת הזו", אמרה אבסדזה.

"אין מדינת תל אביב, מדינת דימונה"

עוד הוסיפה כי "לערכים הליברליים האמיתיים אין להם לא לאום, לא גבולות המדינה, לא קבוצות אתניות. אין מדינת תל אביב, מדינת דימונה. ערכים ליברלים הם ערכים ליברלים בכל מקום. הומופוביה וטרנספוביה – אלה תופעות שאין להן מקום בעולם הנאור ואין להן מקום במדינת ישראל, נקודה."

צפו בדבריהם של הורוביץ ואבסדזה:

ח"כ הורוביץ אמר בדבריו כי "אנחנו מקימים שדולה בכנסת למאבק בהומופוביה ובטרנספוביה, שדולה שתגיש הצעות חוק ובעיקר תלבה את השיח הציבורי, כי הבעיה היא באותן המלים שזורקים לאוויר, באותה תדמית מקולקלת, באותן דעות קדומות מגעילות שאני שומע כל הזמן."

"לשדולה זו, שאנחנו שנינו מקימים אותה, יצטרפו חברי כנסת נוספים", הבטיח הורוביץ והוסיף כי השדולה תוצג בכנסת בכנס הגאווה שיתקיים ב-6 ביוני.

צפו בחתימה על הקמת השדולה

עוד במהלך כינוס הפתיחה של האירוע הקריא אבי סופר מכתב תמיכה של ראש האופוזיציה ציפי לבני בקהילה הגאה לרגל יום הבנ"ה.

> גלרית תמונות מאירוע הבנ"ה במרכז הגאה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך