ח' (24) עלה לארץ מארגנטינה כילד והתגייס לצבא. בזמן השירות פנו אליו אנשי נתיב – פרויקט הגיור שהוקם ע"י ראש אכ"א לשעבר, האלוף (במיל') אלעזר שטרן – ושכנעו אותו להצטרף לתוכנית הגיור.

במהלך אחד השיעורים, התבקש החייל להגיע לשיחה עם שניים מצוות המורים בקורס. לדבריו, הם הטיחו בפניו ששמעו מהרב שהוא הומו וגר עם שותף, ושמבחינתם "זה כמו חילול שבת ויש איסור מהתנ"ך על משכב זכר". החייל סיפר שהם לחצו עליו מאוד בסוגיה זו, ואז אמר להם: "אבל אני עדיין לא בטוח מי אני ובכל מקרה מדובר בענייניי האישיים".

"כן, אני הומו וגר עם הבן זוג שלי, אבל למה הם חוקרים אותי ושואלים על החיים הפרטיים שלי? אני בטוח שיש בין המתגיירים כאלה שלא אוכלים כשר או שומרים שבת, אבל דווקא אותי החליטו להעיף".

לידיעה המלאה ב NRG

תגובת אגודת הלהט"ב: מדיניות החודרת לצנעת הפרט

יו"ר האגודה, מייק המל כתב מכתב חריף לרמטכ"ל, בו דרש לחקור את הפרת פקודות מטכ"ל האוסרות על אפליה על רקע נטייה מינית בצה"ל. כמו כן דרש כי החייל יוחזר מיידית לקורס ומפקדיו יועמדו לדין משמעתי. "לא ייתכן כי… דווקא בישראל תיושם מדיניות החודרת לצנעת הפרט ושוללת מחיילי צה"ל זכויות המגיעות להם בדין."

"קהילת הלהט"ב רואה את עצמה כחלק מהחברה הישראלית, רואה בצה"ל את כור ההיתוך הלאומי, בודאי כשמודבר בעולה חדש המגיע לישראל מתוך מחויבות ציונית ורואה בשירות בצה"ל ובהצטרפות רשמית לעם ישראל ערך העומד בפני עצמו. אנו תובעים כי צה"ל ישמור אמונים לתפיסות השיוויון ואי האפליה על רקע של נטייה מינית ושהפיקוד העליון יקפיד על יישום מדיניות זו בכל התחומים בהם צה"ל מעורב."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה