יו"ר האופוזיציה ציפי לבני נאמה במצעד הגאווה וקראה להיאבק למען ערכי השיוויון: הקהילה הגאה אינה תופעה של מדינת תל אביב

עשרות אלפי בני אדם צעדו היום (שישי) במצעד הגאווה בתל אביב. המצעד, שכותרתו תהיה "שווה להיות גאה – צועדים לשוויון חברתי", נועל את אירועי שבוע הגאווה למען זכויות קהילת הלהט"ב – לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים. מארגני מצעד הגאווה מעריכים כי כ-5,000 תיירים הגיעו למצעד.

ראש השדולה הגאה בכנסת ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) תקף באירוע את חברי הכנסת שמחו על קיום כנס הגאווה בכנס. "אצלנו הדג מסריח מהראש", אמר הורוביץ, "מי שמדבר על תועבות, אלה באגודת ישראל או באיחוד הלאומי, התועבה היא כולה שלו, ומי שמדבר על מחלות הוא החולה".

הורוביץ הוסיף: "אנו זוכר מצוין איך פעם יכולתי רק לחלום להיות באירוע כזה, להיות מי שאני בלי להתבייש ואפילו לחלום פחדתי. אבל יחד בכוחות משותפים הצלחנו לצאת מהארון. בבית יושבים מאות אלפי ישראלים שבסתר ליבם כמהים להיות כאן, אך לא חולמים לעשות זאת".

ציפי לבני: להיות הומו או לסבית או כל חבר אחר בקהילה – איננה בחירה פוליטית

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני נאמה גם היא באירוע. "באתי לומר שלהיות חבר בקהילה הגאה, להיות הומו או לסבית או כל חבר אחר בקהילה – איננה בחירה פוליטית כפי שההגנה על הקהילה הגאה ועל זכותה לקבל שוויון בחברה – איננה ולא צריכה להיות בחירה פוליטית", אמרה בהפנינג שנערך לפני המצעד בגן מאיר בעיר. לצידה נאמו גם המועמד לראשות מפלגת העבודה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש העיר תל אביב רון חולדאי וחברי מועצת העיר תל אביב יעל דיין ויניב ויצמן.

"המאבק לשיוויון עבור כל אזרחי המדינה ללא יוצא מן הכלל איננו מונופול של השמאל או של מפלגה כלשהיא – הוא חובה של כל אדם, של כל מנהיג, של כל מפלגה".

"הקהילה הגאה איננה תופעה של מה שקוראים "מדינת תל אביב". גם אם כאן זה המקום שבו היא איננה צריכה להתחבא – ומה שרואים כאן הוא רחוק מלהיות בארון. הוא להיות בחוץ ולהיות גאים. יש חברים בקהילה בכל רחבי הארץ, במרכז, בצפון ובדרום. חילונים ודתיים. ולא כולם מרגישים עדין מספיק חזקים ומספקים שווים ומספיק גאים. יש עוד בני נוער שחוששים לומר להורים כי נדמה להם שמחיר האמת שלהם יבוא על חשבון מחיר האהבה של הוריהם. ויש לצערי עדיין הורים השבויים בדעות קדומות שאינם יודעים לקבל את הילדים שלהם כפי שהם. ואנחנו כאן כדי לתת את הכוח לכולם, כדי להילחם עבור שיוויון. כדי לעמוד ביחד מול שנאה שהופכת לאלימות ואת מחיר השנאה והאלימות הזאת שילמו כאן בחיים צעירים לפני זמן לא רב וגם את זה אנחנו צריכים לזכור בשביל העתיד".

ואנחנו כאן כדי להילחם ביחד מול כל תופעה כזאת. להילחם עבור הערכים של מדינת ישראל", הוסיפה לבני. "היום ביחד, אנחנו צריכים להגן על הערכים האלה. ביום שבו המאבק על הערכים האלה יהיה לא רק על הבמות במצעד הזה, כאן בתל אביב של הקהילה הגאה. אלא יהיה המאבק מעל כל במה במדינת ישראל ובראשם במת הכנסת – אז מדינת ישראל תהיה מדינה טובה יותר לכל אזרחיה".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: אתר הארץ. » לידיעה המלאה)