מתחילת השנה אירעו בגן בו שוכן המרכז לפחות ארבע תקיפות חמורות. חברי המרכז אומרים כי האלימות מתאפשרת בשל היעדר אבטחה ותאורה

חברי הקהילה הגאה מביעים חשש מהתגברות הפעולות האלימות נגד הומואים בגן מאיר. לדברי מנהל המרכז הגאה, יובל אגרט, אירעו מתחילת השנה לפחות ארבעה מקרי תקיפה של חברי הקהילה, אך ורק בשל נטייתם המינית. הוא מציין כי ייתכן שהיו אירועים נוספים, שלא הובאו לידיעתו. בקהילה טוענים כי המשטרה אינה מתייחסת לעניין ברצינות הראויה, ודורשים להגביר את אמצעי הביטחון בגן בהקדם.

התקיפה האחרונה בגן מאיר אירעה ביום חמישי לפני כשבועיים. קבוצת נערים, בני 12-14, תקפה שני צעירים שישבו על ספסל בגן. שני הצעירים סיפרו כי נשאלו על ידי הנערים אם הם הומואים, ולאחר שענו בחיוב, הנערים שפכו עליהם בירה, ירקו עליהם, בעטו בהם, גרמו להם חבלות ואף שברו לאחד מהם את הלסת. הצעירים הזעיקו למקום את המשטרה, אך התוקפים לא נעצרו, בשל גילם הצעיר. אחר כך הגישו תלונה במשטרה, אך לדבריהם זכו ליחס מזלזל.

דרור, אחד הצעירים שהותקפו בגן לפני כשבועיים, מאשים את המשטרה בטיפול רשלני בתלונתו. לדבריו, ארבע ניידות אמנם באו במהרה לגן מאיר, אך לא עשו דבר על מנת לתפוס את התוקפים ולמצות עמם את הדין. "אני מרגיש שהותקפתי פעמיים. אפשר היה לעשות הרבה, אבל בגלל שאלה ילדים ובגלל שאנחנו הומואים – לא עשו שום דבר. המשטרה בוחרת כל פעם להתעלם ולהגיב בציניות", אמר בשיחה עם "הארץ".

עוד אמר דרור כי אינו חש ביטחון להסתובב בתל אביב, על אף היותה מרכז של הקהילה הגאה. לדבריו, המשטרה אינה מתייחסת ברצינות לאלימות כלפי הומואים: "לא בטוח להומואים להיות בתל אביב היום. אם אין לך גיבוי משטרתי, מה תעשה? תקים צבא משלך? הכתובת על הקיר – יהיה עוד רצח, כמו ב'ברנוער' ושוב המשטרה לא תמצא את הרוצח. איזה הומו, תייר או ישראלי, ירצה לצאת לרחוב שבו מותר לאנשים לתקוף אותו והמשטרה לא עושה שום דבר?".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)