"לא בטוח להומואים להיות בתל אביב היום", קבע בחודש שעבר דרור, הומוסקסואל צעיר שהותקף בידי קבוצת נערים על רקע נטייתו המינית בגן מאיר שבלב העיר, שבו שוכן גם מרכז הקהילה הגאה. "אם אין לך גיבוי משטרתי, מה תעשה? תקים צבא משלך?"

אוליבר פלן, קולנוען ואקטיביסט, החליט לפעול בנושא ולהקים משמר אזרחי של מתנדבים. הוא פנה לחבר מועצת עיריית תל אביב יואב גולדרינג, "אמרתי ליואב בוא לא נחכה למשטרה. אני ואתה נטפל בזה". שבוע לאחר מכן כבר הזמין אותו גולדרינג לפגישה עם נציגי המשטרה. "אנחנו הולכים לעשות את זה", הפתיע אותו.

המשטרה הצטרפה ליוזמה ותפעיל קורס הכשרה למתנדבים והעירייה הביעה גם כן תמיכה. בפגישה שהתקיימה בנושא בשבוע שעבר בעירייה כבר נכחו 15 מתנדבים.

שם כבר יש לקבוצה החדשה, "משמר מאיר", גם הסמל מוכן, עכשיו הם רק מחכים להתחיל לסייר.

מובילי היוזמה מדגישים כי היא אמנם באה מתוך הקהילה הגאה, אך פתוחה לכל ונועדה לסייע לכלל תושבי האזור ומבקריו. "אנחנו באים לעשות. לא רק להתלונן ושיעשו לנו", אומר אימרי קלמן, איש לילה ובעל בר הפונה לקהילה הגאה. "יהיו פה אנשים שלנו כל ערב ונדע להגיב למה שקורה. אם נרגיש שיש צורך בצוות גדול יותר, נגדיל אותו".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)