תקדים משפטי: בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן קיבל אתמול (יום א') תובענה לאימהות שהגישו בנות זוג לאחר שהביאו לעולם ילד משותף.

אף על פי שביציתה של אחת הושתלה ברחמה של בת זוגה, משרד הפנים הכיר רק באימהותה של היולדת. בית המשפט פסק: גם תורמת הביצית היא אמו של הילד, אין צורך באימוץ. בינתיים הפסיק משרד הבריאות לאשר הליכי הפרייה שכזו בין בנות זו.

בפסק הדין נכתב: "האינטרס של הקטין הוא להכרה משפטית בהורותה של האם ודווקא לא באמצעות צו אימוץ, הכרה באמצעות אימוץ אין בה כדי להקנות לקטין את כל הזכויות שיכול לקבל מעצם היותו בנה הרשום של האם הגנטית".

עוד הוסיפה, כי "מבחינת ההיבט של טובת הילד זהו פתרון פרגמטי, צודק, ראוי ורצוי. פתרון זה יעגן את יחסי ההורות והקרבה השוררים והקיימים ביניהם ממילא".

ככל הנראה, מדובר בשמחה נקודתית, כיוון שמשרד הבריאות אינו מאשר עוד הפריית ביצית של אשה ברחמה של זוגתה, לאור "פרשנות של משרד הבריאות לגבי חוק הביציות שנחקק בסוף 2011".

לדברי עו"ד אירית רוזנבלום, המקרה המדובר "כנראה ראשוני ואחרוני, כי למעשה הפרשנות לחוק חסמה את האפשרות הזו. רק בשבוע שבעבר פניתי בעניין ליועצת המשפטית של משרד הבריאות ונמסר לי שבעקבות החוק, לא ניתן עוד לסייע לנשים במהלך".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: ynet. » לידיעה המלאה)