350 אלף איש הפגינו בפאריס נגד חוק שיאפשר לחד-מיניים להתחתן ולאמץ ילדים. הוויכוח חושף את המתחים במדינה החילונית שנותרה קתולית במהותה.

הבטחת הנשיא לעגן "נישואים לכולם" בחוק מעוררת תגובות רבות בצרפת, רפובליקה חילונית שנותרה קתולית במהותה, גם אם רק מעטים מאזרחיה נוהגים לפקוד בקביעות את הכנסייה. הולנד הבטיח להעביר את החוק בתוך שנה מבחירתו בחודש מאי האחרון, וטיוטת הצעת החוק צפויה לעלות לדיון בפרלמנט עד סוף החודש. סקרים מראים כי מרבית הצרפתים תומכים אמנם בנישואים חד-מיניים, אולם מסתייגים כשמדובר בזכויות אימוץ.

הנשיא השמרני לשעבר, ואלרי ז'יסקר ד'אסטן, המחיש את האמביוולנטיות הצרפתית לגבי החוק כשאמר שהוא תומך בכך שלזוגות הומוסקסואלים יהיו זכויות זהות לאלה של זוגות הטרוסקסואלים, אבל מבקש לשמור את המונח "נישואים" להטרוסקסואלים. חלק הציעו את המונח החלופי "ברית אזרחית". אחרים אומרים כי חיזוק זכויות ההומואים בחוקים הקיימים יספיק.

ניקולא גױגן, דובר ארגון הגג של ההומואים Inter-LGBT, משוכנע שהחוק יעבור, אולם אומר כי השאלה היא מה יהיה תוכנו. "אנחנו מוכנים לדון בתכנים", הוא אומר, וטוען שהוויכוח בשאלת ההפריה המלאכותית הוא מיושן. "הורות הומוסקסואלית כבר כאן", הוא אומר. חשיבות החוק המוצע היא בעיניו בכך שהוא "מכיר בכל המשפחות ומגן עליהן". בעוד שנתיים, הוא אומר, "עצם ניהול הפולמוס הזה ייראה לנו סוריאליסטי".

נישואים של בני אותו המין מעוגנים היום בחוק בתריסר מדינות בעולם ובתשע מתוך 50 מדינות ארה"ב, אבל אסורים על פי חוק במדינות האחרות

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)