מהלמן הוגדר על ידי פרשנים כפוליטיקאי הרפובליקני הבכיר ביותר שיצא מהארון. במסגרת תפקידו הוביל אסטרטגיה פוליטית הומופובית חריפה, שבמרכזה שני ניסיונות לשינוי החוקה לשם איסור נישואין בין בני אותו המין

קן מהלמןקן מהלמן, עורך דין יהודי יליד 1966 ממרילנד, מוגדר על ידי פרשנים כפוליטיקאי הרפובליקני הבכיר ביותר שיצא מהארון. מהלמן ניהל את מטה הבחירות של ג'ורג' וו. בוש במסע הבחירות של שנת 2004, ואחר כך עמד בראש הועדה הרפובליקנית הלאומית, הגוף הביצועי העליון של המפלגה, האחראי על גיוס התרומות, ארגון ועידת המפלגה הארצית, אסטרטגיית הבחירות וקידום המפלגה ברמה העל-מדינתית.

במסגרת תפקידו הוא הוביל אסטרטגיה פוליטית הומופובית חריפה, שבמרכזה שני ניסיונות לשינוי החוקה לשם איסור נישואין בין בני אותו המין, קידום חוקים "להגנת המשפחה", התנגדות להכללת הלטה"ב בחוק נגד פשעי שנאה והתנגדות לביטול המדיניות האוסרת על גילוי הנטייה המינית על חיילי הצבא. בשיאו של הקמפיין לבחירתו החוזרת של בוש הוביל מהלמן את "מדיניות 72 השעות" שבמהלכן הופעלו אלפי כנסיות בארה"ב כאמצעי לחץ על המאמינים-מצביעים, להצביע לבוש, תוך שימוש ברטוריקה הומופובית ארסית.

מהלמן סיים את תפקידו בוועדה בסוף שנת 2006, וכעת יצא מהארון בראיון למגזין "האטלנטיק", שבו ציין שבכוונתו להיות דובר פעיל למען נישואין גאים. למרות שאת שנות פעילותו ליוו שמועות עיקשות לגבי נטיותיו המיניות, והוא אף התייצב בליוויית גברים לאירועי המפלגה הרפובליקנית, הוא טען בראיון שהוא השלים עם היותו הומו רק לאחרונה.

מייקל רוג'רס, בעל הבלוג המוקדש להוצאת פוליטיקאים הומופובים מהארון, וחשף בשעתו גם את מהלמן, הביע זעם רב על הדברים, וכתב שהוא מצפה כעת ממהלמן להתנצלות בגין פעילותו רבת השנים נגד קהילת הלטה"ב, כמו גם לתרומת מיליונים לארגוניה, בטרם יסכים לקבל אותו בתור דובר.

פעילים אחרים, לעומת זאת, מביעים הערכה על הצעד שעשה מהלמן, ערב מערכת בחירות שאמורה להחזיר את המפלגה הרפובליקנית לשלוט בבית הנבחרים, ואולי גם בסנאט, ורואים בו חיזוק משמעותי במאבק להכרה בזכויות להט"ב בכלל, ובנישואין בין בני אותו המין בפרט.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך