בית המשפט הפדרלי בריברסייד, קליפורניה, פסק כי מדיניות "אל תשאל, אל תספר" הנהוגה בארה"ב לגבי שירות הומואים ולסביות בצבא, מפרה את התיקונים הראשון והחמישי לחוקה

שופטת בית המשפט הפדרלי המחוזי בקליפורניה, וירג'יניה פיליפס, פסקה כי המדיניות המונעת מהומואים ולסביות מוצהרים לשרת בצבא ארה"ב, הינה בלתי חוקתית, דחתה את הטענות נגד שירות לסביות והומואים בצבא, וקבעה כי מדיניות זו למעשה גורמת לצבא נזק. מנימוקיה עולה כי המדיניות מפרה את התיקון הראשון לחוקה, המבטיח את חופש הביטוי וההתארגנות, ואת התיקון החמישי, המבטיח הליך משפטי הוגן.

השופטת הוציאה צו האוסר על הממשל לאכוף את המדיניות, אך אפשרה למשרד המשפטים האמריקאי, אשר הגן על המדיניות, לערער על ההחלטה.

פסיקה זו באה בעקבות שתי פסיקות גורפות אחרות של בתי משפט פדרליים בנושאי להט"ב. הראשונה קבעה כי החוק הפדרלי "להגנת המשפחה", אשר חוקק בתקופת הנשיא קלינטון, ואשר קובע כי לא יוכרו נישואין בין בני אותו המין במסגרת הפדראלית ועל ידי מדינות שאין בהן נישואין כאלה, הינו בלתי חוקתי. הפסיקה השניה, קבעה כי משאל העם שאסר על נישואין בין בני אותו המין בקליפורניה, אף הוא הינו בלתי חוקתי.

העתירה שהוגשה על ידי ארגון להט"ב רפובליקני מסבכת את אובמה

העתירה נגד מדיניות הצבא הוגשה בשנת 2004 על ידי ארגון ה- Log Cabin Republicans, אשר הינו ארגון הלהט"ב הגדול ביותר במסגרת המפלגה הרפובליקנית. בארגון הביעו שמחה גדולה על ההישג, שבעיתוי הנוכח אף מהווה עקיצה פוליטית כלפי ממשל אובמה. פסק הדין צפוי להגביר את הלחץ הפוליטי בוושינגטון לפעול לביטול המדיניות, בתהליך תיקון חקיקה, אשר נשאר תקוע בסנאט למרות תמיכת הנשיא אובמה וההנהגה הדמוקרטית בקונגרס.

חיילים בריטים צועדים במצעד הגאווה בלונדון השנה. בקרוב בארה"ב? (Steve Punter)

הנשיא אובמה כינה בעבר את המדיניות איום על הביטחון הלאומי, ובית הנבחרים האמריקאי אף חוקק חוק לביטול המדיניות, אך ועדת הסנאט שדנה בנושא אפשרה לפנטגון לבצע מחקר ולגבש דרכים להסתגל לשינוי.

למרות הביקורת של אובמה כלפי המדיניות, משרד המשפטים דווקא הגן עליה בלהט, ואף ניסה לערער על התביעה בטענה טכנית לפיה מגיש העתירה מטעם ארגון הלוג קבין, לא שילם את דמי החבר לארגון, וכי לבית המשפט המחוזי אין סמכות לבטל מדיניות ארצית. כעת לא ברור אם הממשל יגיש ערעור על הפסיקה. בארגון הלוג קבין, הבטיחו כמובן שימשיכו להלחם נגד המדיניות, גם בבית המשפט העליון.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך