עצרת האו"ם החליטה להסיר את ההתייחסות להומוסקסואליות כסיבה לא מוצדקת להוצאה להורג

פנל של האומות המאוחדות הסיר את ההתייחסות להומוסקסואליות כסיבה לא מוצדקת להוצאה להורג. מהלך זה נעשה ביוזמתן של מרוקו ושל מאלי, כשמרבית המדינות שתמכו בו היו אפריקאיות או ערביות. חלק גדול ממדינות אלו מגדירות הומוסקסואליות כעבירה, כשחמש מתוכן אף מתייחסות לכך כאל פשע שדינו מוות. התיקון קרא לשינוי צמד המילים "נטייה מינית" בביטוי "אפליה על בסיס כללי". ההחלטה החדשה כן מתייחסת במפורש למספר גדול של קבוצות אחרות, ובתוכן פעילים למען זכויות אדם, מיעוטים אתניים ודתיים וילדי רחוב.

עצרת האו"ם אישרה את ההחלטה המתוקנת ברוב של 165 מדינות בעד ו-10 נמנעות.

ההחלטה אשר מגנה הוצאות להורג שלא בתהליכי שיפוט מוסדרים ורשמיים, עומדת להצבעה באסיפה הכללית של האו"ם מידי שנתיים. בעשר השנים האחרונות היא כללה התייחסות מפורשת גם לנטייה המינית.

הוצאה להורג של בני נוער הומואים באיראן

תגובות ארגוני להט"ב: יום מביש בתולדות האומות המאוחדות

פעיל זכויות הלהט"ב הוותיק פיטר ת'אצ'ל אמר כי זהו "יום מביש בתולדות האומות המאוחדות" וכי ההחלטה תיתן אור ירוק "דה-פקטו" לרצח מתמשך של להט"בים על ידי משטרים הומופוביים, חוליות מוות ופורעים". הוא הוסיף: "ההצבעה באו"ם מהווה התרסה ישירה כלפי ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם, אשר מבטיחה יחס שווה, אי אפליה ואת הזכות לחיים. מה הטעם בקיומו של ארגון האו"ם אם הוא מסרב לקיים את ההצהרות והערכים ההומניטריים שלו עצמו?"

"מדינות רבות אשר הצביעו בעד התיקון הזה רוצות להבטיח שהמדיניות האנטי להט"בית שלהן לא תיבחן או תזכה לגינוי על ידי האו"ם. אפילו אם הן לא מטילות עונש מוות על להט"ב, הן נעמדו לצד המדינות שעושות כן." אמר ת'אצ'ל.

קארי אלן ג'והנסון, מנהל הועדה הבינלאומית לזכויות אדם של הומואים ולסביות, אמר: "ההחלטה הזו היא התפתחות מסוכנת ומטרידה. במהותה היא מסירה את ההכרה החשובה בפגיעות המיוחדת של לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסקסואלים, אשר חיונית בזמן ש- 76 מדינות מתייחסות להומוסקסואליות כאל עבירה, 5 מתוכן מענישות את העוברים על חוק בהוצאה להורג, וכשמדינות כמו אוגנדה שוקלות להוסיף את עונש המוות לחוקיהן האוסרים הומוסקסואליות".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך