"אני לא שונא גייז, אני אוהב אותם, אבל חייב להגן על ילדים מפני גיוסם להומוסקסואליות" אמר דיוויד בהטי לרייצ'ל מדו. בהטי הוא יוזם חוק עונש המוות על הומוסקסואליות באוגנדה. רייצ'ל מדו היא המגישה הלסבית חדת הלשון של תוכנית האקטואליה של רשת MSNBC…

דיוויד בהטי, חבר הפרלמנט של אוגנדה, אשר יזם את החוק הקובע עונש מוות להומואים ולסביות, כמו גם למי שיתגייס לעזור להם ולייצג אותם, הגיע לביקור בארה"ב, ולא חשש להתייצב לראיון אצל המגישה הלסבית רייצ'ל מדו. בהטי סיפר כי הגיע על מנת להשתתף בועידה בנושא מימון ממשלתי, אך לבסוף נדחה ממנה בגלל הצעת החוק שלו.

בהטי אמר כי מטרת הצעתו היא להגן על ילדי מדינתו מפני זרים שמגיעים לגייס אותם להומוסקסואליות "זו בעיה עצומה בארצי". "הומוסקסואליות היא לא זכות אדם בארצי", הסביר. "אני לא שונא גייז, אני אוהב אותם, אבל חייב להגן על ילדים מפני גיוסם להומוסקסואליות."

כתובות, שמות וקריאה "תלו אותם" בשער הרולינג סטון

מדו ענתה לו "מה העניין עם הטענה הזו בדבר גיוס ילדים להומוסקסואליות, שנדחתה על ידי כל הגורמים הרפואיים והרשויות בארה"ב שבחנו את זה. אילו ראיות יש לך לטענות האלה?"

בהטי: "זו לא טענה אלא דבר מוכח. אני מוכן לפרסם את ההוכחות".

מדו: "איך זה נעשה אם כן? איך מגייסים ילדים?"

בהטי: "הם הולכים לבתי הספר, ומרעיפים עליהם כסף. המתנגדים לחוק השקיעו 15 מיליון דולר כדי להילחם בחוק וכדי לגייס אנשים צעירים. נותנים להם כסף… מלמדים אותם איך ללכת, שגבר שמקיים יחסים עם גבר זה בסדר. זה דבר שצריך להטריד כל אחד…"

מדו: "מה שאתה מתאר הוא אחד המיתוסים כלפי הומואים הוא אחד העתיקים, למרות שמעולם לא הובאה שום ראייה לו. זהו מיתוס. אם אתה אומר שיש צילומי וידאו אז מדוע לא הבאת אותם איתך?"

בהטי: "זה לא מיתוס… יש לי הרבה הוכחות… אני אשלח לך אותם באי-מייל"

"הומוסקסואליות זו זכות אדם באמריקה, אבל לא באוגנדה"

מדו: "מה לדעתך יקרה לגייז באוגנדה? האם הם יעזבו את המדינה? יהפכו לסטרייטים? ייכלאו?"

"אני אדם טוב, לא היטלר, סדאם חוסיין או אידי אמין. אני אדם שאכפת לו מאוד מהילדים. אני יודע שהומוסקסואליות זו זכות אדם באמריקה, אבל זו לא זכות אדם באוגנדה. אנחנו רואים את זה כפשע. כהפרת חוק אלוהים…"

חלק ראשון

בהמשך שאלה אותו מדו לגבי הפרסום בעיתון המקומי "רולינג סטון" של רשימת "מאה ההומואים הגדולים" של אוגנדה, תחת הקריאה "תלו אותם": "האם הרשויות צריכות לדעתך לעשות שימוש ברשימה הזו?"

בהטי: "אני מבין את התסכול שלהם… אבל זהו חוק, רייצ'ל, שנדון בפרלמנט במשטר דמוקרטי, ואנחנו פתוחים לקבל הצעות מכל העולם."

מדו: "החוק שלך מציע שאם אזרח אוגנדה יבצע מעשה כלשהו במדינה אחרת הוא יוסגר ויובא לדין באוגנדה. זה מצביע על כך שאתה מבקש לדכא הומוסקסואליות לא רק באוגנדה, אלא בכל מקום בעולם. האם זו המטרה שלך?"

"ההצעה שלנו היא עבור אוגנדה ובני עמה. אין לה שום עניין עם אנשים בארה"ב או במדינות אחרות. אוגנדה היא מדינה ריבונית, ואנחנו מכבדים את הריבונות של מדינות אחרות… השורה התחתונה היא שאנחנו נגן על הילדים. להגן על המסורת של המשפחה באוגנדה."

מדו: "באיזה אופן זה פוגע במשפחה שלך?"

בהטי: "זה פוגע במשפחה שלי, כאשר הילד שלי הולך לבית הספר ושם מנסים להמיר אותו להומוסקסואליות, באופן שאינו מקובל אצלנו. זה חותר תחת המשפחה… אנחנו מכבדים את הדעות מאמריקה, אבל יש לנו הדעות שלנו והדרכים שלנו. זו אוגנדה. הומוסקסואליות היא לא חלק מהדרך של אלוהים. מהמילה של אלוהים".

מדו: "מה המילה של אלוהים?"

בהטי: "שזה חטא. המילה של אלוהים היא תמיד ברורה שהעונש הוא מוות… אני לא עוסק במסע שנאה, אלא ביצירת מסגרת להגן על הילדים. עלינו להסתכל על המטרה של הצו, שהיא מניעת גיוס ילדים להומוסקסואליות".

מדו רמזה שבתכניתה הבאה תחשוף ראיות נוספות לעורבותו של ארגון "המשפחה", ארגון שמרני המעורב עמוקות בקונגרס האמריקאי, בקידום חוק עונש המוות להומואים באוגנדה.

חלק שני

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך