המלכה אליזבת השניה העניק אותות אבירות לפעילי להט"ב (צילום: ויקיפדיה)

המלכה אליזבת העניקה אותות אבירות לפעילי להט"ב (צילום: ויקיפדיה)

מלכת בריטניה אליזבת השנייה העניקה תארי אבירות לפעילי זכויות להט"ב. הבולט בין מקבלי התארים הוא אשלי פיטר, מייסד מועדון הכדורגל הגאה הראשונה בבריטניה – "סטונוול" – אשר זכה בתואר עבור התנדבותו למען הקהילה. פיטר, בן 50, שייסד את סטונוול לפני עשרים שנה, סיפר בראיון לבי.בי.סי. כי כאשר הקים את הקבוצה הוא היה בטוח שהיא תתקבל בצורה עוינת, אך בפועל מספר התקריות הלא נעימות היה מועט ביותר. "בטורניר הראשון שלנו חלקנו מקלחת עם עוד שבע קבוצות, והייתי די עצבני, אבל בסוף לא היתה שום בעיה".

ליסה פאואר זכתה לתואר עבור תרומתה לבריאות קהילת הלהט"ב. טוני מונטיארו זכה בתואר עבור תרומתו לקהילת הלהט"ב בדרבישייר, ואילו העובדת הסוציאלית ברברה רוס קיבלה את התואר עבור פעילותה בתחום הזהות המגדרית.

ומה אצלנו? בחודש יוני האחרון זכתה אגודת הלהט"ב ב"אות הנשיא למתנדב", אשר הוענק לה בטקס חגיגי בבית הנשיא. אות זה מוענק מדי שנה לתריסר אישים או ארגונים אשר הצטיינו בפעילותם למען החברה. בארץ, כמו גם בבריטניה, נתפסת הענקת האותות והתארים כפריצת דרך ביחסה של המדינה כלפי קהילת הלהט"ב, מהתעלמות או דחייה, למתן לגיטימיות, הכרה והוקרה.

מנהיג הלייבור קורא לנישואין גאים

בתוך כך, מנהיג הלייבור והאופוזיציה בבריטניה, דיויד מיליבנד, אמר כי יש להגיע עד סוף השנה לשיוויון בנישואין. סקר שנערך לאחרונה בבריטניה, גילה כי 61 אחוזים מהנשאלים הביעו תמיכה במתן אפשרות לזוגות חד מיניים להינשא. גם בממשלה, המורכבת משמרנים וליברלים, נשמעים קולות לפיהם יש להיערך לביטול האפליה בנישואין.


ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך